banner1268
Öne Çıkanlar BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ EĞİTİM VE TATBİKATLARDA HIZ KESMİYOR DİN GÖNÜLLÜLERİ İLE İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ PERSONELLERİ İFTARDA BULUŞTU OKAY; HİZMETTE SINIR TANINMAZ! SANKO KARKAMIŞ KAZILARINA SPONSOR OLDU ÇOCUKLAR 23 NİSANDA PİAZZADA!

Bu haber kez okundu.

ÇUHADAR VE ÇİÇEKÇİ AİLESİNİN MUTLU GÜNÜ
      Gülten ve Emrullah Çuhadar ile Meral ve Ali Çiçekçi : Arsan Center Laleden Düğün salonun kapısında dostlarını karşılayarak , oturacakları yerlere kadar iştirak ettiler, düğün yemeği  “velimeye “ aldılar..

     Kahramanmaraş’ta ki sanayici, iş adamı ve siyaseti dünyasını bir araya getiren yılın düğününde davetliler yerlerini alması ile Şanlıurfa sıra gecesi ekibinin söylediği yöremiz türküleri ile velime yemeği yendi..

     Bin bayan bin erkek yaklaşık 2 bini aşkın davetliye verilen düğün yemeği “Velime” den sonra Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, çifttin nikahını kıydı.

 

     YILIN DÜĞÜNÜNDE NİKAH TÖRENİ

 

      Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçe belediye başkanı Hanefi Mahçiçek, resmi nikah töreni için salonda yerini alması ile nikah törenine geçildi.

     Ak Parti Kahramanmaraş milletvekili Veysi Kaynak, MKY üyesi Metin Doğan, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Ak Parti Kahramanmaraş İl başkanı Ahmet Güngör, Başkan Yardımcısı Mehmet Beşen, Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilel Debgici, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş gelin ve damadın nikah şahitliğini yaptı.

     Başkan Hanefi Mahçiçek: “ Çiçekçi ve Çuhadar ailelerinin mutlu günlerinde nikah töreni için toplanmış bulunuyoruz, Semra ve Ali Çuhadar çiftçi belediyemize yaptığı müracatta evlenmek istediklerini beyan etmişler..

     Yapılan araştırmada evlenmelerine mani bir hallerinin olmadığı anlaşılması üzerine, değerli bakanımız Veysi Kaynak ve şahitlerin huzurunda nikah kıyacağız..

     Medeni kanunun bize verdiği yetkiye dayanarak bu gençleri evlendiriyorum, sizlerde şahit oluyor musunuz diye sordu..

 

GELİN İLE DAMAT EVET DEYİNCE…

 

     Evet cevabı üzerine, Gelin Semra ile Damat Ali Çuhadar’ın da evet demesi üzerine başkan şahitlere imzalarını attırdı..

     Sonra kısa bir konuşma yapan Başkan Hanefi Mahçiçek: “ Aile çok önemli, gelecek nesillerimizin sağlıklı olması için köklü ailelere ihtiyaç var, Anne ve Baba olmak çok önemli, gelecekte bu ülkeyi yönetecek nesilleri yetiştirme yeni ailelerimize düşüyor, bu bağlamda, Çuhadar ve Çiçekçi ailesi akraba oldu kendilerinin kutluyorum,” dedi.

     Beş Çocuk İstiyorum

     Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en az 4 çocuk istiyorum kampanyasına Milletvekili ve Adalet Bakan Yardımcısı Veysi Kaynak da katıldı.

     Adalet Bakan eski Yardımcısı Veysi Kaynak, evlilik cüzdanını Semra Çuhadar’a vererek, “ Evlilik, karşılıklı anlayış sadakat demektir, Çuhadar ailesi ile Çiçekçi ailesi akraba oldu, her iki ailemizi de tebrik ediyorum.. En az 5 çocuk olmak üzere hayırlı güzel evlatlarınızın olmasını diyorum, Allah hayırlı eylesin, ” dedi.

 

     KAYNAK: “ EVLİLİK EVET DEME İLE BAŞLAYAN BİR ÖMÜR BOYU SÜREN BİR OLAYDIR..

 

Bir birimizi iyi anlayarak biz birimizi sevmemiz gerekir..

     Gençler öncelikle ailelerinizi iyi sevin, herkes bir birinin anne ve babalarını, kardeşlerin tüm akrabalarının canı gönülden severek , sevgi saygi, sadakat göstermesi ile evlilik müessesesi çok daha güzel oluşur, güzel çocuklar meydana gelir vatana millette hayırlı evlatlar yetişir..

     Her iki aileye söylüyorum: bir birinizi sevin akraba olduğunuz, kemikle et gibi bir birinize yapışınız,” diye konuştu.

     Daha sonra ise evlilik cüzdanını Semra Çuhadar’a vererek tebrik etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1271

banner1272

banner1273

banner1275

banner1277

banner1278

banner1293

banner1298

banner1300

banner1279

banner1280

banner1281

banner1285

banner1286

banner1287

banner1295

banner1282

banner1283

banner1284

banner1290

banner1292

banner1299