banner881

banner882

banner883

banner884

banner885

banner886

banner887

banner888

banner889

banner890

banner891

CEYHAN; “SIRALAMADAN MEMNUNUM, DOĞRU YERDEYİM!”

13 Haziran 2018 Çarşamba 14:15
Bu haber 2122 kez okundu

Kahramanmaraşspor Kulüp Başkanı ve MHP 3. sıra Milletvekili adayı Dr. Fatih Mehmet Ceyhan’ı büromuza konuk ettik, biz sorularımızı sorduk, o da cevaplarını verirken, samimi ve açık cevapları ile dikkat çekti. En çok da listedeki yeri ile ilgili düşüncesini merak ettik.

CEYHAN; 'SIRALAMADAN MEMNUNUM, DOĞRU YERDEYİM!”
 

Nasıl bir milletvekili olacaktı, klasik vekil tarifinin dışına çıkacak mıydı, aday adaylığı sırasında nasıl bir liste bekliyordu, sıralamadan, diğer tabirle yerinden memnun muydu?

Dr. Fatih Ceyhan İlkin şunu söyledi; “Hedefim, partimin vermiş olduğu tüm yetki ve sorumluluklar ile TC vatandaşlarını ve geleceğin Türkiye’sinin şekillenmesinde etkin rollere üstlenen bir milletvekili olarak, partimin koymuş olduğu hedefler doğrultusunda yol almaktır.”

Yerelde, MHP camiasında çeşitli görevler almış Dr. Fatih Ceyhan, Avrupa görmüş insan. Kültürlü, donanımlı. Hem iş hayatında, hem sportif camiada, hem de siyasette tanınan bir isim. “Damarımı kesseler MHP akar” diyen merhum Saadet Ceyhan’ın oğlu. Aileden, Ocak’tan, partisinden aldığı ülkücü terbiye ile yetişmiş bugüne kadar. Kendini ifade ederken de, dürüst, objektif, iletişim gücü yüksek, iyi niyetli, insancıl, sakin, ağırbaşlı, çalışmayı seven, takım çalışmasına müsait, girişimci ve risk alabilen yeni bilgilere ve farklı yorumlara her zaman açık kimse.

Yerini beğendi miydi, sıralamadan memnun muydu, işte bu sorunun cevabı; “Doğduğum günden beri Ülkücüyüm. Partimize destek vermek, adını zirveye çıkartmak için aday oldum. Bizde siyasi terbiye gereği, verilen karara tam teslimiyet vardır. Üçüncü sıradayım ama yerimden memnunum. Niye memnunum, çünkü; bana genel merkezden şunu söylediler, ‘Sen Ülkücüsün, sanayici-işadamısın, sporun içindesin. Çevren geniş. Eğitimin ve kariyerin zengin.  Nereden baksan artıların fazla. O nedenle seni 3’e yazdık, bize oy getirecek siyasetçisin.’ Bence beni doğru yere koydular, yerimden memnunum.”

KAHRAMANMARAŞSPOR GERÇEĞİ

Milletvekili adayı Ceyhan, 2014 yılından bu yana kırmızı beyazlı takımımızın başkanı. Milletvekili olup, meclise gittiğinde kulüp başkanlığı devam edecek miydi?

“İnsan evladını terk eder mi?” der gibi baktı yüzüme, sorunun cevabını şu şekilde verdi; “takımı bırakmayacağım. Ancak yasal olarak engel var mı, bunu hukukçularımla konuşacağım. Biliyorsun, belediye başkanları hem kulüp başkanlığı, h em başkanlık yapamıyorlar. Olsak da olmasak da kırmızı beyazlı takım bizim sevdamız. Ankara’ya gidersem, bu takımın sorunlarını en iyi bilen birisi olarak mevcut pozisyondan daha fazla faydamız olacağını düşünüyorum.

GÜNDEMDEN DÜŞMEYEN STAD MESELESİ

Sürekli gündemde kaldı stad meselesi. Şunu söyledi, “Ankara’ya gittiğimde, hem Kahramanmaraşlıların, hem de taraftarlarımın milletvekili olacağıma söz veriyorum. Oraya gittiğimizde, sessiz çoğunluğun sesi olacağım. Şehrimi, spor camiasını en yüksek düzeyde temsil edeceğim Allah’ın izniyle… Stad… Çevremizdeki il ve ilçelerin takımlarına bakıyorum, birçoğu amatörde, ama stadlar yapılıyor, 25-30 bin kişilik. Bu takıma gerçek manada destek verenler, gerçek taraftarları. Geçen yıl 850-900 bin lira yardım kampanyasından para toplandı. Ancak bu ligde, bu para bir şey değil. Bu yardımın artarak devam etmesini bekliyorum.

50’İNCİ YILINDA YEPYENİ BİR TAKIM

Bu takım kurulalı tam 50 yıl oldu. “İnşallah şampiyonluğa aday bir takım olması, kurulması yönünde gayretlerimiz olacak. Tabi bunun da şartları, altyapısı var. Biz dahil, herkes bu takım sahip çıkmalı. Küme düşen şehirlerin takımlarına stad yapılırken, bu sayı 24. Halk da bunu soruyor, ‘bize niye yok’ diye. Haklılar… Aşağıda bir stad var, çürük ötesi, ancak antrenman yapabiliyorsunuz. 12 Şubat Stadyumu zemin olarak mükemmel, ama o da şehrin ihtiyaçlarını karşılamaktan uzak, kullanım süresini, ömrünü tamamladı. Her yerde akıllı stadlar varken, biz neden mahrum kalalım. 25 bin kişilik stad şart hale geldi. En uygun, en ideal yer de mevcut Hanefi Mahçiçek stadı. Çünkü şehrin hem içinde, hem dışında. Ulaşımda sorun yaşanacağını da sanmıyorum. Yeni yapılacak çok amaçlı bir stad, altında yaşam alanları, işyerleri de olduğunda, hem kulübe gelir getirecek, hem de insanlara yaşam alanı oluşturacak.”

ULAŞILACAK VEKİL OLACAK MI?

Siyasilere, özellikle vekillere ulaşmanın sorun ve güç olduğu dönemlerden geçiyoruz. Ankara’ya gittiğinde, kendisine ulaşabilmek mümkün olabilecek mi, yoksa kendisi de modaya uyup telefonunu değiştirecek, ulaşılmayan vekil listesine girecek miydi? Güldü; “Beni bilen bilir. Halkın milletvekili olacağım. 4 yıldır bu takımın başındayım. En küçük taraftar bile bana ulaşır, telefonumu kesinlikle değiştirmem, evimi de Ankara’ya götürmeyi düşünmüyorum. Halkın içinde olacağım. 20 senedir aynı telefon numaramı kullanıyorum. Vekil olduğumda yaşam standardım değişmeyecek. Dün neysem, yarın aynı Fatih Ceyhan olacağım.” diye konuştu.

BİR TAHMİNİ VAR MI?

“Süre dar, ciddi bir mücadele, yarış var. Her seçmen iki oy kullanacak, yeni bir teknik bu. Herkesin gönlünden 8-0 geçiyor. Cumhur ittifakında ortak adayımız sayın Recep Tayip Erdoğan. Vekillikte herkes kendi parti amblemine oy verecek. Halktan bize karşı bir teveccüh var. Abartamaya da gerek yok, bugünkü duruma baktığımda 3 milletvekili çıkartmamız mümkün görünüyor. Yine de her şeyin  hayırlısı olsun.”

 

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder