banner1071
Öne Çıkanlar KEÇİÖREN FIRTINAYI 2-3 YENDİ KURTULUŞ COŞKUSU 96. KEZ YAŞANDI BÜYÜKŞEHİR İLÇELERDE ÇALIŞIYOR BAYAN GÜREŞÇİLERİMİZDEN BÜYÜK BAŞARI SÜFYAN EMİROĞLU

Bu haber kez okundu.

“BU SEFER TAHİR HOCA”
 Onikişubat Belediye Başkan Adayı Yusuf Temizkan, İl Başkanı Mustafa Bastıamcı, Onikişubat İlçe Başkanı Mesut Tosun ve Kadın Kolları Başkanı Halide Akben’in de katıldığı mitingde coşkulu kalabalığa seslenen Prof. Dr. Tahir Akgemci; “Kahramanmaraş sizlerin desteği sayesinde hizmete kavuşacak” dedi.

Kahramanmaraş’ın sadece ismi ile değil, gelişmişliği ile büyükşehir olması gerektiğini söyleyen Akgemci; “Bu seçim Kahramanmaraş’ın ve gençlerimizin geleceğini belirleyecek. Yeni bir yapılanma, ezber bozan bir seçim. 31 Mart’tan itibaren Büyükşehir Yasasıyla yönetileceğiz. Ve büyükşehir kendi bütçesiyle geliyor. Sizlerin ödediği gelir vergisinin % 6’sı bu bütçeyi oluşturuyor. Tamamen bağımsız bir bütçe, kimse müdahale edemez. Dolayısı ile sizin paranızın size hizmet olarak dönmesini istiyorsanız, yetkiyi de hizmet adamlarına vermek zorundasınız. Bugün buradaki coşku da bunu gösteriyor” diye seslendi.

Yüz ağartan yüz proje ile Kahramanmaraş’ı şaha kaldıracağını ifade eden Akgemci; “Bizim uçuk kaçık, çılgın projelerimiz yok. Bizim projelerimiz bu kentin ihtiyaçlarına göre hazırladı. Sizin neye ihtiyacınız olduğunu çok iyi biliyoruz. Bu yola çıkmadan Kahramanmaraş’ımızın bütün değerleriyle fotoğrafını çektik ve bu fotoğrafı çok iyi okuduk” dedi.

Kentsel Dönüşüm, Mahalle Restorasyonu,  Spor Kompleksleri, Udu Kent, Kent Meydanı, Mahalle Konakları projelerinden bahseden ve yoğun alkış alan Akgemci; “Eğitimden sağlığa, sanayiden turizme her alanda büyükşehir yetkili. Gelin omuz omuza verelim, yol arkadaşı olalım. Marka Şehir Kahramanmaraş’ı hep birlikte inşaa edelim” dedi.


Daha seçilmeden Kahramanmaraş’a hizmet getirdiğini ifade eden Akgemci; “Hızlı Tren kaçtı diye yazdık. Hemen harekete geçirdik. Şimdi diyorlar ki, hızlı tren Kahramanmaraş’tan geçecek. Takipçisi olacağız.

Hızlı tren derken Kahramanmaraş’ın çok şey kaçırdığını, yıllarının heba olduğunu anlatmak istedik. Tren sadece simgeydi.

Kahramanmaraş bizimle kaybolan yılların telafisini elde edecek. Kahramanmaraş bizimle büyüyecek. Kahramanmaraş, adına yakışır şekilde herkesin yaşamaktan mutluluk duyduğu bir şehir olacak. Kahramanmaraş bizimle 5 yılda, Sanayi kenti, kültür ve turizm kenti ve Marka şehir olacak” dedi.

Hizmetleri için söz veren Akgemci’ye, Karacaoğlan Mahalle sakinleri de hep bir ağızdan gür bir sesle Büyükşehir Belediye Başkanı yapma sözü verdiler.

Akgemci; 27 Mart Perşembe Günü MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin mitingine davet ederek konuşmasını tamamladı. 
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1070