banner746

Birlik’te aday bolluğu

13 Haziran 2012 Çarşamba 11:37
Bu haber 787 kez okundu

Geçtiğimiz dönemlerde adı gündemden ve yerel medyanın dilinden düşmeyen, ancak Ocak 2011’deki genel kurul sonrası kayyuma devredildikten sonra suların durulduğu Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciler Birliği, şimdi 7 Temmuz’a gidilecek genel kurula hazırlanıyor. Genel kurul için şimdilik 4 adayın ismi geçiyor. Buna Hasanağa lakabıyla tanınan Afşin Ziraat Odası Başkanı Hasan Akpınar’ın da aday olabileceği söyleniyor.

Birlik'te aday bolluğu
 Birlik’te aday bolluğu

Hatırlanacağı üzere, 3.600 üyesi bulunan (kayıtlı yaklaşık 1.500) Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciler Birliği, Ocak 2011 tarihinde, Duygu Düğün Salonunda genele kurula gitmiş, dönemin başkanı Vakkas Kuzu ve Mehmet Ayyıldız’ın da aday olduğu kongrede 1.472 üye ile gidilen 891 üyenin katılımında Nahit Akbaba, başkan seçilmişti.

Ancak, seçimi kaybeden yönetimin itirazı üzerine mahkeme seçimi iptal etmiş, arkasından da Birlik kayyuma devredilmişti. (Kayyumda bir avukat, bir mali müşavir ve bir de tarım il müdürlüğünde ziraat mühendisi olarak görev yapan bir çalışan mevcuttu)

7 Temmuz’daki seçim sonrası, yeni yönetimin seçilmesi ile kayyumun görevi sona erecek.


7 TEMMUZ’A SAYILI GÜNLER KALA

Ocak 2011’deki genel kuruldan zaferle çıkması sonrası, “üyeler yanımda!” diyen Akbaba iddialı olduğunu söylerken, seçime bir başka hazırlık çalışmasıyla giren Nurettin Gürbak’ın ise en şanslı aday olduğu konuşuluyor.  

Bilindiği üzere, 2011 Ocak tarihinde yapılan seçim mahkeme kararı ile iptal edilince, o tarihten bu yana kayyum tarafından yönetilen Birlik, Kahramanmaraş 1. Asliye Hukuk Mahkemesinin gerekçeli kararı ardından seçim sürecine girmiş bulunurken, 7 Temmuz’a sayılı günler kala adaylar harıl harıl çalışmalarını sürdürürken, seçimi kimin alacağı her geçen gün merak konusu olmaya devam ediyor.

HASANAĞA DA ADAY MI?

Gerekçeli kararın ardından Kayyum tarafından gidilecek genel kurulda şimdilik 4 adayın ismi geçiyor. Bunlar; Vakkas Kuzu, Mehmet Koyubekmez, Nurettin Gürbak ve Nahit  Akbaba…

Ancak, eski başkanlardan Afşin Ziraat Odası Başkanı Hasanağa’nın da seçimlerde başkan adayı olarak ortaya çıkabileceği iddia edilirken, KİMLİK GAZETESİ sahibi Mehmet Fiskeci’ye yaptığı açıklamada, aday olabileceğinin sinyallerini vermişti.

Adaylar şimdi harıl harıl üye, delege avcılığına çıkmışken,  köy ve beldeleri arşınlamakla meşguller.


GÜRBAK, ÜYELERDEN DESTEK İSTEDİ

7 Temmuz’da yapılacak olan genel kurul için belde-köy demeden gezen, üyelerle konuşan, onları ikna etmeye çalışan en güçlü adaylardan biri olan, küçük ve büyükbaş hayvancılıkla uğraşan, bu işle uğraşan insanların sorunlarını çok iyi bildiğini söyleyen Nurettin Gürbak ise, başkan seçildiği taktirde yapacaklarına ilişkini hazırladığı broşürde, tek hedefinin birliği layık olduğu yere getirmek ve üyelerin birlikten en üst düzeyde çıkar sağlamak olduğunu söyledi.

Gürbak, başkan seçildiğinde, itibar kaybına uğrayan birliği güvenilir bir kurum haline getirmek için elbirliği ve ortak akılla hareket edeceklerini sözlerine ekledi.

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder