BENİ ATAYAN OTORİTEYİ YARI YOLDA BIRAKMAM!

28 Ağustos 2015 Cuma 16:56
Bu haber 556 kez okundu

Göreve başladığında, ilk haberini makamında yaptığımızda, bize mesleki 3 kriterinden söz etmişti. Bunları da, “a) Her ne olursa olsun, hiçbir evrakı okumadan imzalamam, b) Kim olursa olsun, kapıda vatandaşı, insanları bekletmem, c) ayaklarım yere basmadan medyatik olmam!” tasnif etmişti.

BENİ ATAYAN OTORİTEYİ YARI YOLDA BIRAKMAM!
 Bir gurup gazeteci arkadaşımızla makamında ziyaret ettiğimiz KSÜ Rektörü Prof.Dr. Durmuş Deveci, altyapısı olmayan söylemlerin üniversite camiasına zarar verdiğini belirterek, görev süresinin sonuna kadar koltuğunda oturmaya devam edeceğini söyledi;  “Beni atayan otoriteyi yarı yolda bırakıp gitmem. Yazılanlara-söylenenlere karşı da herhangi bir nefretim, antipatim yok” dedi, içerden dışarı bilgilerin sızdırılmasının yanlış olduğunu dile getirdi.


Rektör Deveci, kamuoyunda yazılan ve konuşulan meselelere ilişkin olarak onları Allah’a havale ettiğini kaydetti,  “Bazı meseleler olduğundan fazla abartılıyor. Çok şükür camiamızda huzursuzluk yok. Giden kadar gelenler, gelmek isteyenler de oluyor” diye konuştu.

Deveci, akademik açılışın Ekim ayı içerisinde olacağını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı davet etmek istediğini sözlerine ekledi.

Yorum Gönder