banner749

banner750

banner727

BAŞKAN OKUMUŞ, GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMINI KUTLADI

24 Temmuz 2017 Pazartesi 14:19
Bu haber 236 kez okundu

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

BAŞKAN OKUMUŞ, GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMINI KUTLADI
 Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, mesajında, " Basın, kamu adına gerçekleri araştırma, doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatma mesleğidir.

Bu yönüyle demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir. Yazılı, işitsel ve görsel kanallar aracılığı ile yaşadığımız bölge ve tüm dünyadaki gelişmeler hakkında bilgi sahibi olunması, vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması ve kamuoyu oluşturulması gibi birçok önemli görev ve sorumlulukları üstlenmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Başta 15 Temmuz hain işgal girişimine karşı milletimizin birlik olmasına vesile olan basın mensuplarımız olmak üzere ülkemizde faaliyette bulunan yerel gazete, dergi, radyo, televizyonlarımız ve ulusal haber ajansı temsilcileri ile zengin bir kadroya sahip olan ve üstlendikleri sorumluluğun bilinciyle görev yapan değerli basın mensuplarımızın "24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı"nı kutlar, başarılarının devamını dilerim.”

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder