banner1268
Öne Çıkanlar BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ EĞİTİM VE TATBİKATLARDA HIZ KESMİYOR DİN GÖNÜLLÜLERİ İLE İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ PERSONELLERİ İFTARDA BULUŞTU OKAY; HİZMETTE SINIR TANINMAZ! SANKO KARKAMIŞ KAZILARINA SPONSOR OLDU ÇOCUKLAR 23 NİSANDA PİAZZADA!

Bu haber kez okundu.

BAŞKAN OKAY’IN ÖĞRETMENLERE VEFASI
 


Sosyal ve kültürel etkinliklerini sürdüren Dulkadiroğlu Belediyesi, Öğretmenler Günü nedeniyle özel bir program organize etti. İslam Tarihi Uzmanı Yazar İhsan Süreyya Sırma ve Şehit Öğretmen Hanifi Çakallıoğlu'nun ailesinin onur konuğu olduğu programda Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay öğretmeni Mustafa Okumuş'a eğitime ve kendisine yaptığı katkılardan dolayı teşekkür plaketi verdi.

ÖĞRETMENLERE UNUTULMAZ BİR GECE

Programda bir konuşma yapan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, medeniyetlerin yükselmesinde en büyük etkenin eğitim olduğunu dile getirerek:  "Geçmişten bu güne medeniyetlerin yükselmesi ya da sönmesi izledikleri eğitim politikasıyla doğrudan ilişkili olmuştur. Bizim medeniyetimiz için de bu durum farklı değildir. Tarih kitaplarından okuduğumuz parlak dönemlerin kendiliğinden olmadığını emek, çaba ve eğitime verilen değerle başarıldığını hepimiz biliyoruz" dedi.

Başkan Okay, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü : "Atalarımızın başardığı siyasi içtimai ve iktisadi büyümenin rastgele değil ciddi bir disiplin ve eğitimle mümkün olduğunu biliyoruz. Çağımızın gereği olarak, bilgi ve iletişim toplumu olmanın ön koşulu iyi bir eğitimdir. Son yüz yılda, milletimizin okuma yazma seferberliğine göstermiş olduğu çaba ve başarıdan ötürü mutluluğumuzu ifade ederken çıtanın yükselerek artık benim ülkemde siyasal sosyal ve ekonomi okur yazarlığında başarılı olduğumuzu gururla izlemekteyim."

HAMASET YAPARAK BİR YERE VARAMIYORUZ

Geçmişten ders alarak geleceğe ders verilmesi gerektiğini ima eden Başkan Okay, "Göğsümüzü kabartan medeniyet destanımızın kahramanları olan İbn-i Sina, Farabi, Mevlana, Celalettin Rumi, Ak Şemsettin ve daha nicelerini rahmet ve minnetle anıyoruz. Onların tarih sahnelerinde var olmasıyla gurur duyuyoruz. Ancak yeni Türkiye'nin bu listeye yeni kahramanların eklenmesini diliyoruz. Eski dönemin zorlayıcı, baskıcı ve iptidacı tüm koşulları Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında sahip olduğumuz coğrafyanın hatırasına yakışır bir imzayla iyileştirmek istiyoruz." şeklinde konuştu.

ZAMAN YENİ TÜRKİYE'NİN STANDARTLARINI YÜKSELTME ZAMANIDIR

Geleceğin yeni Türkiye'sinin kahramanlarını yetiştirmenin en önemli konu olduğunu anlatan Başkan Okay, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Zaman yeni Türkiye'nin yeni kahramanlarını yetiştirme zamanıdır. Bu ihtiyacı karşılaya bilecek yegane kaynak sizlersiniz. Biz;  şehrimizin imarıyla alakalı belediyecilik faaliyetlerimizin gece gündüz sürdürüyoruz. İyileştirme alanlarımızda eğitim kurumlarımız önemli yer tutuyor. Kaybedecek tek bir saniyemizin olmadığı bilinci içerisinde, sürekli gelişim ve iyileştirme ilkesiyle çalışıyoruz. Bu süreç içerisinde belki de ihmal edilebilir endişesiyle vatandaşlarımızın gönül kapılarını çalıyoruz. Bizlere bir görev düşerse diye yirmi dört saat iletişimimizi açık tutuyoruz. Gençlerimizin gönül dünyalarının imarında ise siz değerli öğretmenlerimizin katkılarını diliyoruz. Bu katkıyı tüm zorlayıcı engellere rağmen en iyi biçimde sunduğunuzu biliyorum. Büyük bir heyecan ve titizlikle, zor şartlarda ve fedakarca yürüttüğünüz mesleğinizde koşullarının daha iyi hale getirilmesi temennisiyle, çocuklarımızın, gençlerimizin ruh dünyasını sizlere, sizleri de Allah'a emanet ediyorum. Yeniden hoş geldiniz diyor hepinizi saygıyla selamlıyorum."

Bu anlamlı ve güzel programa öğretmenlerin yanı sıra; Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet Türköz, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Dulkadiroğlu Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Akif Kahveci ve Sebük Tekin Alparslan. Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü, Milli Eğitim Şube Müdürleri ve Dulkadiroğlu Belediyesi Birim Müdürleri katıldı.

Program sonunda Kahramanmaraşlı öğretmenlere günün anısına karanfil ve çeşitli hediyeler verildi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1271

banner1272

banner1273

banner1275

banner1277

banner1278

banner1293

banner1298

banner1300

banner1279

banner1280

banner1281

banner1285

banner1286

banner1287

banner1295

banner1282

banner1283

banner1284

banner1290

banner1292

banner1299