Öne Çıkanlar KURTUL AİLESİNİN EĞİTİM YATIRIMI MUHTARLARDAN ÖRNEK DAVRANIŞ TEMAYÜL HEYECANI SİYASETİN PARLAYAN YILDIZI siyaset

Bu haber kez okundu.

BAŞKAN MAHÇİÇEK, YENİ OSB MÜJDESİ VERDİ

Kahramanmaraş’a kazandırdığı mega proje EXPO 2023 ile Kahramanmaraş’ın tanıtım sorununu çözmeye çalışan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, bu kez kentin sanayi alanı sorunu için dev bir adım attı. Başkan Mahçiçek’in girişimleriyle Onikişubat İlçesi Selimiye Mahallesi Altınova Bölgesi’ne 2 milyon metrekarelik alana organize sanayi bölgesi inşa edilecek. Geçtiğimiz günlerde kentteki basın mensuplarıyla bir araya geldiği iftar yemeğinde müjdeyi veren Başkan Mahçiçek, sanayi alanı sıkıntısı sebebiyle Kahramanmaraşlı yatırımcıların başka şehirlere yatırım yapmak zorunda kaldığını ancak yapacakları organize sanayi bölgesi ile bu sorunu çözeceklerini belirtti. Kahramanmaraşlı yatırımcıların devletten aldıkları teşvikleri israf ve istismar etmeden kullandığını söyleyen Başkan Mahçiçek, yapılacak organize sanayi bölgesinin hem istihdam açısından hem de katma değer açısından Kahramanmaraş’a büyük fayda sağlayacağını ifade etti.

SÜRATLE ÇALIŞIP YAPACAĞIZ

Başkan Mahçiçek şunları kaydetti: “Bu memleketi daha iyi yerlere taşımamız gerekiyor. Örnek model olması gerekiyor. Projeler yapacağız ama diğer konularda çok önemlidir. Kahramanmaraş edebiyatın başkenti diyoruz, dondurmanın başkenti diyoruz. Bence İstiklal’in de başkentidir. Çünkü İstiklal Savaşı Kahramanmaraş’ta başladı. Ekonomik alanda da Türkiye’de aldığı teşvikleri istismar etmeden kullanan nadir memleketlerdendir. Yakın zamanda Selimiye Altınova’nın orada 2 milyon metrekarelik bir Organize Sanayi Bölgesi çalışmamız var. Kahramanmaraşlı yatırımcılarımız yatırım yapacak alan bulamıyor. Biz daha önce bu konuda çalışmıştık. Ancak bazı engeller çıktı ve o engelleri aştık. Bu organize sanayi bölgesinin çalışmalarına 3 – 5 ay içerisinde başlayacağız. Bazı yatırımcılarımız başka şehirlerden yer almak zorunda kalıyor. Bir yatırımcımız Konya’dan 400 dönüm yer almış. Aksaray’dan yer alan var. Çünkü Kahramanmaraş’ta yer yok. Bizim yatırımcılarımız başka şehirlere gidiyor. Hâlbuki Kahramanmaraş’ta olsa, hem istihdam sağlayacak hem de Kahramanmaraş’a katma değer sağlayacak. Biz alan bulmada zorlanıyoruz. Burada istimlak sıkıntısı yok. Süratle çalışıp yapacağız.”

Haber: Burak Alkaya

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol