Öne Çıkanlar KAHRAMANMARAŞ PİAZZA 2. YAŞINI KUTLUYOR dizi UNESCO DÜNYA MİRASLARI SERGİSİ AÇILIŞI … AR-GE ÇALIŞMASI ÇOK ÖNEMLİ ÖNEMLİ kahramanmaraş belediyesi

Bu haber kez okundu.

BAŞKAN HURÇ, YURT İNŞAATINI İNCELEDİ

 Başkan Hurç, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURT-KUR) tarafından, Göksun Meslek Yüksek Okulu (MYO) kampüsü içersinde yapılan ve inşaatı devam eden 300 öğrencilik yurt binası inşaatından incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

Hurç, Nurettin Dal’a yaptığı açıklamada, Göksun’un eğitim şehri olmasını hedeflediklerini ve bunun için gerekli çalışmaları gayretle sürdürdüklerini söyledi.

Şehirlerin kalkınmasında eğitimin önemli bir yeri olduğunu ifade eden Hurç, şunları kaydetti: “Göreve geldiğim ilk gün, Göksun’u daha mamur ve daha müreffeh bir yapıya kavuşturmak için çalışacağımı açıklamıştım. Bu güne kadar başta fiziki belediyecilik olmak üzere sosyal ve kültürel belediyecilik alanlarındaki çalışmalarımızla bu hedefimize adım adım yaklaşıyoruz. Bir bölgenin kalınması sadece fiziki çalışmalarla yeterli değildir. Şehirlerin kalkınmasında eğitimin çok büyük bir payı vardır. Bu nedenle eğitim alanında da yaptığımız çalışmalarla ilçemizi belli bir seviyeye getirdik.”

Eğitim sistemi içerisinde barınmanın önemine dikkati çeken Başkan Hurç, “Özverili çalışmalar neticesinde geçen yıl Göksun Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksek Okulu’nu ilçemize kazandırdık. Burada okuyacak öğrenciler için barınma büyük bir sorun teşkil etmekte idi. Bu sorunu gidermek için başlattığımız çalışmalar nihayet sonuçlandı ve 300 yataklı yurt ve idare binası inşaatı büyük bir hızla devam ediyor” dedi.

Yurt binasının günümüz şartlarında ve her türlü gereksinimi karşılayacak şekilde inşa edildiğini belirten Hurç, yurdun yeni eğitim öğretim döneminde hizmete gereceğini sözlerine ekledi.

Başkan Hurç, ayrıca yurt binasının planlama ve yapım aşamasında her türlü desteği sağlayan TBMM Başkanvekili Mehmet Sağlam, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müşaviri Saim Parlak ve YURT-KUR Gaziantep Bölge Müdürü Alaattin Akyüz’e teşekkür ettiğini belirtti.

Nurettin DalDikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1245

banner1233

banner1234

banner1246

banner1248

banner1237