Öne Çıkanlar dizi AFŞİN BELEDİYESİNDE AFŞİN DEVLET HASTANESİNDEN İKİ YENİ HİZMET 70 YETİM GİYDİRİLDİ Esat Şengül

Bu haber kez okundu.

“BAŞKAN HER ŞEYDEN ÖNCE YÖNETİCİ OLMALIDIR”
 Aday Adayı M. Nedim Tepebaşı, Şube Başkanı Ömer Lütfi Ergin ile Kahramanmaraş hakkında sohbet etti. Çalışmaları ve kente yapılması gereken hizmetler hakkında bilgi veren Tepebaşı, ülke ve millet sevdasının somut adımlarla yeşerdiğini görmek için eldeki imkânların son noktasına kadar kullanılması gerektiğini söyledi. Hizmetlerin aksamadan ve verimli bir şekilde devam etmesi için liyakatli kişilere görev verilmesi gerektiğini ifade eden Tepebaşı, bu konuda Tes-İş Şube Başkanı Ergin ile aynı fikirde olmaktan memnun olduğunu belirtti.  

Alınan görevin sorumluluk bilinciyle ciddi bir şekilde yapıldığı zaman hiçbir yerde sıkıntı yaşanmayacağını kaydeden Tepebaşı: “Devlet kademesinde tecrübe kolay kazanılmıyor, bunlar kendiliğinden olacak şeyler değil, kafanızda bir proje olacak. Bir şeyleri yaparken, bir göreve talip olurken hedefiniz olacak. Kentin sorunlarını bildiğimiz kanaatindeyiz.”şeklinde konuştu.

Bir belediye başkanının mimar, mühendis, doktor veya herhangi bir meslekten olmasının önemli olmadığını belirten Tepebaşı, başkanlık için gerekli olan ilk kriterin yöneticilik vasfı olduğuna dikkat çekerek: “Belediye Başkanı herşeyden önce yönetici olmalıdır.”dedi. 

Aday Adayı Mahmut Nedim Tepebaşı’na hayırlı olsun dileklerini sunan Ergin, başarılar dileyerek Tepebaşı’nın tanınan, güvenilir, adaletli ve dürüst bir kişiliği ile akıllarda yer ettiğini ifade etti. 

Belediyecilik anlamında insiyatif kullanma ve otorite anlamında daha etkili bir yönetim anlayışının hizmet üretme ve hizmeti hayata geçirme noktasında önemli olduğunu söyleyen Ergin, görev için uygun ve liyakatli kişilerin daha çok işler yapacağını belirtti. (M. Serhat TOPALCA)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol