banner1078
Öne Çıkanlar BAŞKANI MAHÇİÇEK: TOPLUMSAL BİRLİKTELİĞİMİZİN TEMELİNDE PEYGAMBER SEVGİSİ VAR MAHMUT ARIKAN İLE SABAH SOHBETİ KMSDE YENİ PATRON ERDAL ALPASLAN Belediye Başkanı Hanfi Mahçiçek grup toplantısı

Bu haber kez okundu.

BAŞKAN ERKOÇ CANLI YAYINA KATILDI
 Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültürpark Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen canlı yayına katılan Başkan Erkoç, Kahramanmaraş’ın ekonomik yapısı hakkında açıklamalarda bulundu.

Habertürk Televizyonunda canlı olarak Noyan Doğan tarafından sunulan Bakış programına Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Serdar Zabun, Kipaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hanifi Öksüz, Finansal Kurumlar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Ünal Gökmen konuşmacı olarak katıldılar.

Kahramanmaraş’ın ekonomisi üzerine konuşulan programda Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç: “Kahramanmaraş, daha Millet Meclisi kurulmadan önce burada ilk kıvılcımı başlatarak ülkemizin kurtulmasının meşalesini yakmıştır. Kahramanmaraş devletten aldığı teşvikleri istihdam ve üretim olarak kullanmış ve fazlasıyla katma değer olarak tekrar ekonomiye kazandıran bir şehir olmuştur. Tekstil başta olmak üzere altın işlemeciliğinde, ayakkabı sektöründe, çelik mutfak eşya üretiminde, enerji üretiminde ülkemizin ekonomisine katma değeri olan bir şehirdir. Dondurma denince dünyada iki şehir akla gelir Birisi Roma diğeri Kahramanmaraş’tır. Tarihi ve kültürel varlıkları ile görülmeye değer illerin başında gelen Kahramanmaraş aynı zamanda bağrından çıkardığı birçok şair, yazar ve fikir adamı ile de edebiyat dünyamıza damga vurmuş ve adeta Şiirin Başkent olmuştur.

Büyükşehir Belediyesi olarak ilimizin turizmde hak ettiği yeri alması bakımından tarihimi ve kültürel mirasımıza sahip çıkarak başta tarihi çarşılarımız olmak üzere tarihi konaklarımızı da aslına uygun restore ederek halkımızın hizmetine sunuyoruz. Bu vesile ile tüm yatırımcılarımızı Kahramanmaraş’ımıza yatırım yapmaya, tüm insanlarımızı Kahramanmaraş’ımızı gezip görmeye davet ediyorum” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol