banner1148
Öne Çıkanlar ÇAĞLAYANCERİT YOL İNŞAATI BAŞLIYOR HA YARIN! SANKO OKULLARI ÜÇ PROJESİ İLE TÜBİTAK YARI FİNALİNDE dizi ZOR OYUNU ŞADİ BOZDU !

Bu haber kez okundu.

 BAŞKAN AYDIN, BİN 370 AİLEYE MEKTUP GÖNDERDİ

Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kahramanmaraş Oniki Şubat Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile hayata geçirdikleri “Aile İçi Eğitimi” programı kapsamında düzenledikleri “Ergenlik Dönemi” eğitimine katılan, bin 370 öğrencinin ailesine mektup gönderdi.

Başkan Aydın, aileleri 24 Mart Salı günü METEM Konferans Salonunda iki oturumda düzenleyecekleri, “Ergenlik Dönemi Sorunları” eğitim programına davet etti.

Mektubunda, Göksun’u, eğitim düzeyi yüksek, ekonomisi güçlü, turizme açık, insanların yaşamaktan mutlu olduğu ve seyahat eden insanların mutlak uğrak yeri olan modern bir kent haline getirmeyi hedeflediklerini bir kez daha hatırlatan Başkan Aydın, “Ülkemizin son derece önemli bir dönüm noktasından geçtiği bugünlerde, Yeni Türkiye’nin enerjisi ve dinamizmi olarak evladınıza ve tüm genç kardeşlerimize yürekten inandığımı belirtmek istiyorum” dedi.

Başkan Aydın’ın kaleme aldığı mektup şöyle:

Merhaba saygıdeğer hemşerim, seni, aileni ve tüm sevdiklerini en kalbi muhabbetlerimle selamlıyorum.

Ülkemizin son derece önemli bir dönüm noktasından geçtiği bugünlerde, Yeni Türkiye’nin enerjisi ve dinamizmi olarak evladınıza ve tüm genç kardeşlerimize yürekten inandığımı belirtmek istiyorum.

Sizlerin teveccühü ve oyları ile seçildiğimiz Belediye Başkanlığı görevimizin sonunda Göksun’u, eğitim düzeyi yüksek, ekonomisi güçlü, turizme açık, insanların yaşamaktan mutlu olduğu ve seyahat eden insanların mutlak uğrak yeri olan modern bir kent haline getirmeyi hedeflediğimizi bir kez daha hatırlatmak istiyorum.

Sevgili kardeşim, yukarıda ifade ettiğim hedefimize ulaşmak ve sizleri hayal ettiğimiz modern Göksun’da yaşatmak için gecemizi gündüzümüze katıp mücadele ediyoruz. Bu çalışmalarımızdan bir tanesi de, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kahramanmaraş Oniki Şubat Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile hayata geçirmiş olduğumuz “Aile İçi Eğitim” Programlarıdır. 17 Şubat 2015 Salı günü başladığımız eğitim programları kapsamında, evladınızın da dâhil olduğu yaş gurubuna yönelik olarak toplam 6 defa “Ergenlik Dönemi Eğitimi” programı düzenledik.

Kıymetli hemşerim, malumunuz olduğu üzere, her bireyin hayatında önemli bir yeri olan ergenlik döneminin iyi veya kötü geçmesinin ergenlik sonrasında çok büyük etkisi vardır. Bu nedenle gençlerin ergenlik döneminin iyi geçmesi için başta siz ailesi olmak üzere topluma ve bizlere büyük görevler düşmektedir. Bu ilçenin yerel yöneticisi olarak geleceğimizin teminatı olan değerli yavrularımızın bizim için çok değeri olduğunu ifade etmek istiyorum. Onlar bu dönemi atlatıp yaşı kemale erdikten sonra, topluma faydalı bireyler üretmeye aday olacaklar. Her bir yavrumuzun edepli, ahlaklı, ülkesine, milletine, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan insan olarak yetişmesi için iyi bir eğitimden geçmesi gerektiğine inanıyorum.

 

İşte bizim belediye olarak yapmak istediğimiz de bu sevgili kardeşim. Bir taraftan ilçemizi imar etmek için fiziki projelerimiz devam ederken bir taraftan da eğitim programları düzenlemek sureti ile evladınızın ve sizin yaşamınızda olmazsa olmaz olan evrelerin daha güzel geçmesi ve sizler için daha güzel hayat ortamı sağlamayı hedefliyoruz.

Bu düşünceyle ilçe merkezimizdeki Ortaokulların 8. Sınıf ve Liselerin 9. Sınıflarında okuyan erkek-kız tüm öğrencilerimize verdiğimiz “Ergenlik Dönemi Eğitimlerini” tamamlamış bulunuyoruz. Bu eğitimlerin daha faydalı ve daha anlamlı olması için sizi ve eşinizi, eğitime katılan diğer öğrenci velilerimizin de katılacağı ve 24 Mart Salı günü Saat 19.00’da METEM Konferans Salonunda düzenleyeceğimiz, “Ergenlik Dönemi Sorunları” eğitim programına davet ediyorum.

Yapmış olduğumuz Eğitim, Sosyal ve Kültürel faaliyetlerinin tüm ilçemize hayırlar getirmesini temenni ediyor, Eğitim Programında buluşmak üzere, seni, aileni ve tüm sevdiklerini en kalbi muhabbetlerimle selamlıyorum.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1147