banner1165
Öne Çıkanlar dizi HALK OTOBÜSÜ ŞOFÖRLERİNE EĞİTİM siyaset CEVİZ FİDANI DAĞITIMI YAPILDI DUT AĞACI DUT VERİR YAPRAĞINI KIT VERİR!

Bu haber kez okundu.

BAŞI DİK YÜZÜ AK ; MEHMET UĞUR DİLİPAK
 

·        DİLİPAK: Liyakat sahibi, eğitimli, girişimci, diksiyonu düzgün, halkı anlayan, siyaset yapmada beceri sahibi,

·        DİLİPAK: İslami hassasiyetleri olan, Tarihine, kültürüne, diline ve kimliğine sahip ve bu konularda hassas olan,

·        DİLİPAK: Kahramanmaraş’ın menfaatini kendi menfaatlerinin üstünde tutan,

·        DİLİPAK: Kahramanmaraş’ın her kesimini kucaklayan; bölgecilik ve ya adamcılık yapmayan,

·        DİLİPAK: Yatırımları öncelikli sırasına göre talep eden ve bu husus gözetilerek ilimize yatırımların yapılmasını sağlayacak girişimlerde bulunan,

·        DİLİPAK: Vekili olduğu halkı unutmayan Vefalı,

·        DİLİPAK: Kahramanmaraş’ın sorunlarını bilen ve bu sorunların çözümü için öncelikle istişareler yapan,

·        DİLİPAK: Kahramanmaraş’ın önceliklerini bilen ve buna göre yol haritasını çizebilen,

·        DİLİPAK: Geldiği makamın halkın makamı olduğu bilincinde,

·        DİLİPAK: Kahramanmaraş’a yapılması gereken yatırımları kamu kurumları, sivil toplum örgütleri ve kanaat önderleri ile yatırımın yapılacağı alanda uzman kişiler ile istişareler yaparak çalışmalarda bulunan,

·        DİLİPAK: İmkânları; kişiler için değil, toplumun hakkı ve adaleti için kullanan,

·        DİLİPAK: Ankara’daki çalışmalardan fırsat buldukça Kahramanmaraş’a gelen ve ziyaretlerde bulunan,

·        DİLİPAK: Ziyaretlerini hep aynı yöre ve kesime değil farklı köy ve mezralara fırsat buldukça gidebilen,

·        DİLİPAK: Genci-yaşlısı, çalışanı-işsizi, esnafı-memuru fark gözetmeksizin soran,

·        DİLİPAK: Gerek çalışmalarında ve gerekse ziyaretlerinde gönül dilini kullanan, Hoşgörülü, alçakgönüllü ve insanları küçümsemeyen,

·        DİLİPAK: Ne şahsı adına ne de herhangi biri adına kamuda haksız ve adalet dışı bir talepte bulunmayan,

·        DİLİPAK: İnsanların derdi ile dertlenen, yalan söylemeyen,

·        DİLİPAK: Küçük hesapların adamı değil, büyük fikir/düşüncelerin adamı,

·        DİLİPAK: Sorumluluk sahibi olan ve her vatandaşın istediğinde ulaşabileceği bir milletvekilidir.  

 

MEHMET UĞUR DİLİPAK KİMDİR?

1972 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. İlkokul öğrenimini Kurtuluş İlkokulunda tamamladı. 1992 yılında Orta ve Lise öğrenimini Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1993-1997 yılları arasında Lisans Eğitimini İstanbul Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümünde tamamladı.

Üniversite Öğrenimi esnasında 1993 yılında Milli Gençlik Vakfı (MGV) Avcılar Orta Öğrenim Başkanlığı yaptı. Ardından 1993-1995 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Avcılar Kampüsü Milli Gençlik Vakfı (MGV) Öğrenci Başkanlığı yaptı. 1994-1996 yılları arasında MGV Vakfı Üniversite birimine bağlı olarak Avcılar Necip Fazıl yurdunun Kurucu Müdürlüğünü yaptı.

KAMDER (Kahramanmaraşlılar Derneği) kurucular kurulunda yer aldı. Daha sonra derneğin ismi MARAŞDER olarak değiştirildi.

1997-2006 yılları arasında İGDAŞ (İstanbul doğalgaz dağıtım A.Ş) de mühendis olarak çalıştıktan sonra 5 Kasım 1998 günü başörtüsü eylemlerine destek verdiğinden dolayı gözaltına alınarak yargılandı.

2005-2007 Yılları arasında MANİSAGAZ kurucu Doğalgaz Genel Müdürlüğü yaptı ve Manisa’ya ilk Doğalgaz verilmesi işlemini gerçekleştirdi. 2007 Temmuz ayında Kahramanmaraş Doğalgaz (ARMADAŞ) şirketinde doğalgaz Bölge Müdürü olarak göreve başladı ve halen görevi devam etmektedir.

2008-2010 yılları arasında İHH Kahramanmaraş temsilciliği denetleme kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.

2009 AK Parti Kahramanmaraş İl Kongresinde İl Yönetim Kurulu üyeliği ve İl Başkan yardımcılığı görevlerinde bulunarak bu görevi kesintisiz olarak 6 yıl süre ile devam etti. 2009-2011 yılları arasında AK Parti Kahramanmaraş İl Teşkilatında İl Başkan yardımcılığı (Mali İşler Başkanlığı) görevinde bulundu. 2011-2012 yılları arasında 24. Dönem Milletvekilliği seçim sürecinde AK Parti Kahramanmaraş İl Teşkilatında İl Başkan yardımcılığı görevine Seçim İşleri Başkanı Olarak devam etti. 2012-2013 yılları arasında İl Başkan yardımcılığı-Mali İşler Başkanı, 2014-2015 yılları arasında ise İl Başkan yardımcılığı Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı olarak devam etti.

DİLİPAK’IN Cihannüma Derneği, MARAŞDER ve İHH Vakfına üyeliği devam etmektedir. Evli ve dört çocuk babasıdır.

Milletvekilliği makamından daha üstün olan Gönüllerin Vekili, Kahramanmaraş Sevdalısı Sayın Mehmet Uğur DİLİPAK’ı  Kahramanmaraş’a olan değerli katkılarından dolayı şahsım ve maraskimlik ailesi adına tebrik eder,  Yeni Dönemde de  Kahramanmaraş’ımızı Eğitimden Sağlığa, Ulaşımdan  Enerjiye, Turizmden Sanayi ve Ticaretine kadar her alanda daha üst seviyelere taşıyacağı kanaatindeyim.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol