banner749

banner750

banner727

Başbakan Erdoğan’a onur ödülü

14 Haziran 2012 Perşembe 10:46
Bu haber 668 kez okundu

Kahramanmaraş Belediyesi’nin bu yıl ilk defa düzenlediği ana teması Necip Fazıl Kısakürek olan 1. Şiir Festivali’nin Onur Ödülü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a verildi.

Başbakan Erdoğan'a onur ödülü
 Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Ankara ziyareti sırasında ödülü Başbakan Erdoğan’a takdim etti.

Ana Teması Necip Fazıl Kısakürek olan Şiir Festivali’nde Onur Ödülüne layık görülmenin mutluluğunu yaşadığını ifade eden Başbakan Erdoğan, festivali düzenleyen Kahramanmaraş Belediyesi’ne Başkan Poyraz nezdinde teşekkür etti.

Oldukça gururlandığını ifade eden Başbakan Erdoğan, "Şiirlerini severek okuduğum Üstad Necip Fazıl adına düzenlenen festivalin Onur Ödülü’nü almak gerçekten gurur verici” diye konuştu.

MARAŞ'I ÇOK SEVEN BAŞBAKAN

Bilindiği gibi Şiir Festivalinin açılışı için Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, yurdun dört bir yanından gelen şairlerin katılımı ile gerçekleştirilen Şiir Festivali’nin bu yıl ki temasının Necip Fazıl Kısakürek olduğunu belirtmişti. Poyraz şunları söylemişti:

“Merhum Üstad Necip Fazıl 26 Mayıs doğum günü 25 Mayıs ise ölüm yıldönümüdür. Şiir Festivalimizin ilkini bu tarihlere denk getirerek Üstad’ı anmak istedik. Bugün Şairler ve Yazarlar Evi’mizi hizmete açtık. Aynı zamanda yarın da Üstadımızın anılacak sempozyumumuz var. 23 Mayıs’ta start verdiğimiz Şiir Festivalimiz 28 Mayıs’a kadar devam edecek. Festivali kapsamında bugün Çat Kapı Şair Buluşması etkinliği ile şairlerimizle okulları gezerek öğrencilerle şairlerimizi buluşturduk. Kahramanmaraş’ı Dünya Edebiyat Kenti yapmak adına çıktığımız bu yolda attığımız ilk adımdır. Hepinizin de bildiği gibi Şairlerin Başkenti Kahramanmaraş’tır. Bağrından yüzlerce şair, fikir adamı, yazar çıkaran şehrimizi edebiyat alanında hak ettiği konuma getirmek için çalışmalarımız devam edecek”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kendi sesiyle okuduğu şiirin slayt olarak gösterilmesinin ardından Belediye Başkanı Mustafa Poyraz Şiir Festivali Onur Ödülü’nü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan adına Adalet Bakan Yardımcısı Av. Veysi Kaynak’a verilmişti.

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder