Öne Çıkanlar KAHRAMANMARAŞ PİAZZA 2. YAŞINI KUTLUYOR dizi UNESCO DÜNYA MİRASLARI SERGİSİ AÇILIŞI … AR-GE ÇALIŞMASI ÇOK ÖNEMLİ ÖNEMLİ kahramanmaraş belediyesi

Bu haber kez okundu.

ATIK PİLLER ÖDÜL GETİRDİ
 Kahramanmaraş Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) işbirliği ile 1 Kasım 2011 – 30 Nisan 2012 tarihleri arasında düzenlenen atık pil toplama kampanyasına 40 civarında ilköğretim okulu katılmıştı.

Atık pil toplama kampanyasının amacına ilişkin bilgi veren Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Mithat Karaaslan: “Bir adet atık pil 4 metrekare toprağı kirleterek kullanılamaz hale getirmekte ve çevreye daha başka zararlar vermektedir. Atık pillerin çevreye olan zararlarını en aza indirgemek için Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği ile böyle bir kampanya başlattık.  Bu amaçla atık pilleri düzenli şekilde toplamak ve bertaraf etmek, bu kapsamda ilköğretim çağındaki öğrencilere çevre bilincini aşılamak amacıyla il merkezinde 40 okulun idarecilerinin ve öğrencilerinin katılımıyla 11 Ocak 2012 tarihinde Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde Atık Pil Eğitimi verilmiştir.


Kampanyaya katılan 40 ilköğretim okulundan toplam 789,50 kilo atık pil toplanmıştır” diye konuştu.

Kampanya süresince atık pil toplayan okullardan Zekeriya Tanrıverdi İlköğretim Okulu birinci, Genç Osman İlköğretim Okulu ikinci, Kanuni İlköğretim Okulu da üçüncü seçildiler.

Birinci olan Zekeriya Tanrıverdi İlköğretim Okulu’na masa tenisi takımı, ikinci olan Genç Osman İlköğretim Okulu’na 8 adet satranç takımı, üçüncü olan Kanuni İlköğretim Okulu’na da spor seti hediye edildi.

Hediyeler Belediye Başkanı Mustafa Poyraz tarafından verildi.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1245

banner1233

banner1234

banner1246

banner1248

banner1237