banner968

ATEŞ, MERHUM MAHSUNİ ŞERİFİ’İ RAHMETLE ANIYORUZ

17 Mayıs 2019 Cuma 12:48
Bu haber 219 kez okundu

Cumhuriyet Halk Partisi Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş, bugün bu toprakların yetiştirdiği en büyük ozanlardan birisi olan Veysel babanın dediği gibi asrın Pir Sultan Abdal'ı değerli Ozan Aşık Mahsuni Şerifi ölümünün 17. Yılında sevgi saygı ve rahmetle andıklarını söyledi.

ATEŞ, MERHUM MAHSUNİ ŞERİFİ'İ RAHMETLE ANIYORUZ
  

Başkan Ünal ATEŞ, yayınladığı mesajında; “17 Mayıs 2002 yılında aramızdan ayrılıp hakka yürüdü Mahsuni baba. Hiç susmadı her zaman Haktan ve haklıdan yana tavır aldı hiç korkmadı doğruyu söylemekten, savunmaktan, bir kez dahi imtina etmedi. Her dönem olduğu gibi o yaşadığı yıllarda maalesef hep eziyet gördü Mahpus gördü işkence gördü ihanet gördü tehdit gördü!” dedi.

YILMADI DİRENDİ HALK OZANINA YAKIŞIR BİR BİÇİMDE HER ZAMAN DİMDİK DURDU

50 yıl önce Amerika katil dediği için bugün Amerika'ya küfür edenler tarafından hainlikle suçlandı;

Çok yıllar önceydi Yiğidi Soğana muhtaç edenlere, adaleti katledenlere, vicdanını kiraya verenlere ‘Yuh!’ çekmişti

50 yıl sonra dönüp baktığınızda yazdığı her satır söylediği her cümle ne kadarda hala geçerli, ne kadar da hala diri ve taze

Halk ozanı budur zaten eğer 100 yıl sonrasını göremiyorsan 100 yıl sonra insanların çektiği çileye tercüman olamıyorsan halk ozanı olamazsın

Haktan yana değil güçlüden yana iktidardan yana zalimden yana tavır alıyorsan tarihe bir soytarı olarak geçersin.

Yaşadığımız süreçle maalesef kıymetini bilemediğimiz Aşık Mahsuni Şerif üzülerek ifade ediyorum ki kendi Memleketimizde de hak ettiği değeri görmemektedir; bu şehri idare edenler yönetenler iktidar mensupları her zaman Haktan ve haklıdan yana tavır alan Aşık Mahsuni Şerifi görmemezlikten gelmektedir Bu onların gözlerini kör olduğu için değil yüreklerinin kapkara olduğu için böyledir. ama bugün Afşin’den Elbistan'dan Andırına Ekinözü Nurhak Çağlayancerit’den  Türkoğlu’na Dulkadiroğlu 12 Şubat'tan Göksun’a Aşık Mahsuni Şerif'in türkülerini bilmeyen onu dinlemeyen Onu sevmeyen insan neredeyse bulunmaz. Bugün bırakın ülkemizi dünyanın birçok yerinde herkesin önünde saygıyla eğildiği ve Unesco'nun yaşayan tarih mirası ünvanını verdiği Aşık Mahsuni Şerifi sevgiyle saygıyla özlemle bir kez daha anıyoruz.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder