banner746

Arslan gibi Bugün’e geçti

09 Haziran 2012 Cumartesi 11:50
Bu haber 1120 kez okundu

Yerel medyanın ve spor camiasının önemli ismi Akif Arslan, yerel medyada yatay geçiş yaptı, senelerdir çalıştığı Yorum ve Akşam Postası Gazetesinden ayrılarak günlük yayınlanan Bugün Gazetesine transfer oldu.

Arslan gibi Bugün'e geçti
 Gerek basın camiasında, gerekse ve özellikle de spor camiasında çok sevilen sayılan, sporda  otorite olarak bilinen Akif Arslan’ın Bugün gazetesine geçmesi yerel medyada herkesi  hayrete düşürdü.

Basın dünyası kadar spordaki etkin rolü sebebiyle birçok ödülleri ve görevleri olan Akif Arslan’ın spor yaşamı hep artılarla dolu. Yazacak oldu, sayfalar yetmedi, “Yeter Akif, fazla anlatma! Seni bilen biliyor zaten!” demek zorunda kaldık.

Bugüne kadar çalıştığı yerel gazetelerde sorumluluklar da üstenen, aldığı her görevin altından başarıyla kalkan, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi 1996 yılı mezunu olan Arslan’ın yerel medya ve spor camiasındaki roman dolu (aynı zamanda da C antrenör diploması sahibi) yaşamından kısa kesitler;

  • Büyüksırspor’da 3 yıl futbol oynadı, aynı takımda antrenör ve yöneticilik yaptı.
  • 1999-2000 futbol sezonunda Büyüksırspor A Genç takımını birinci amatör kümeye taşıdı.
  • 2009 seçimleri sonunda, Dumlupınarspor’un Örnsensepor olmasında büyük katkıları oldu. Ve iki yıl idari menejerlik yaptı.
  • 1992’den bu yana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunda yönetim kurulu üyeliği, bu süre içinde eski başkanlardan Mehmet Bağrıaçık’ın genel başkan yardımcılığı ve genel sekreterliği görevlerini üstlendi. O tarihten bu yana ASKF’yi başarı ile temsil etti, il spor güvenlik kurulunda görev aldı, hakem kurulu ve il tertip komitesi üyeligi yaptı, yapıyor.
  • 2000-2009 yılları arasında TÜFAD Gaziantep şubesine bağlı olarak Kahramanmaraş temsilciliğinde bulundu.
  • 2009’dan bu yana Türkiye Futbol Federasyonunda ‘herkes için futbol Hif sorumlusu’ olarak çalıştı. Ayrıca TFF Kahramanmaraş il temsilcisi olarak 10 yıl bu görevi sürdürdü.
  • İyi derecede İngilizce bilen Akif Arslan, 2001 yılında evlendi.

 


Akif Arslan, 11 Haziran Pazartesi gününden itibaren Bugün Gazetesinde sorumlu yazı işleri müdürü olarak çalışacak, yine özgün yorumları, dopdolu spor sayfası ile camianın ilgi odağı olmayı başaracak.

KİMLİK GAZETESİ olarak, yeni görevinde başarılar diliyoruz.

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder