banner746

banner750

banner727

ARASA CAMİİ ÇEVRESİ PİSLİK İÇİNDE

25 Temmuz 2017 Salı 16:31
Bu haber 422 kez okundu

Önce ibadethaneler temiz olacak. İçi ve dışı. Bunun için camilerde görevliler var. lakin kentin en eski camilerinden olan Arasa Camii (diğer adıyla Cığcığı) yanından geçerken, merdivenlerdeki, minarenin dibinde ve çevresindeki pislikleri gördüğünüzde mideniz bulanır. Üstelik de kokuyor.

ARASA CAMİİ ÇEVRESİ PİSLİK İÇİNDE
 Biz insanı iğrendiren pisliklerin fotoğrafını çekerken, oradan geçmekte olan bir vatandaş, belki de esnaf, “Gazeteci abi burası her zaman böyle. Gereken temizlik yapılmıyor” dediğinde aklımıza bu camide görevli imam ve müezzin geldi.

CAMİLER ALLAH’IN EVİ. HEPSİ LAFTA…

Sadece camilerde görevli imam ve müezzinler değil, orada anamaz kılanlar ve çevre sakinleri, bu kutsal yerleri temiz tutmakla yükümlüdür. Lakin insanımız, eline geçeni, yediği artıkları fütursuzca atarak hem kirletiyor, hem de kötü koku yayılmasına sebebiyet veriyordu.

Sorumsuz sorumluları harekete geçirmek, uyarmak için yaptık bu haberi. Belki müftümüz Celal Sürgeç görse o da aynı tepkiyi verecek, “Bu ne lakayt durum, hiç camiler böyle kirli olur mu?” diye tepkisini ortaya koyacak.

Kirliliği, iğrençliği gösteren daha çok fotoğraf var elimizde.

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder