banner1028
Öne Çıkanlar CAMİ TUVALETİNDE SAPIK İLİŞKİLER MUHTARLAR YARDIM KERVANINA KATILDILAR VEDA HUTBESİ KONUKOĞLU: BAŞAK TRAKTÖR SANKO GÜVENCESİNDEDİR ÇOCUKLAR HAVUZLARI ÇOK SEVDİ

Bu haber kez okundu.

ANADOLU KAPLANLARI CNN TÜRK’TE
 Konukoğlu, Sinem Yöndem ve kameraman Güngör Yılmaz’ın hazırladığı “Anadolu Kaplanları” isimli dizi söyleşide, Türkiye ve SANKO Holding’e ilişkin yöneltilen soruları yanıtladı.

 

Türkiye’de bütün şirketlerde sermaye kıtlığı yaşandığını ve herkesin borçla büyümek zorunda olduğunu belirten Konukoğlu, dolardaki yükselişin dövizle borçlanan işletmeleri, özellikle KOBİ’leri daha çok etkilediğine vurgu yaptı.

 

Risk dengesinin çok önemli olduğunu ve bu dengeyi korumak gerektiğinin altını çizen Konukoğlu, yatırımları 5 yıllık dönemleri baz alarak planladıklarını anımsatarak, 2015 ve 2016 yıllarında belirledikleri hedeflere ulaşacakları öngörüsünde bulundu.

 

Her gün yeni pazarlar peşinde koştuklarını ve döviz kurlarındaki yükselişin de etkisi ile 2015 yılı sonunda hedefledikleri 500 milyon dolarlık ihracat rakamına ulaşacaklarını anlatan Konukoğlu, “Seçimin yol açacağı durağanlığı hesaba katmıştık. Bundan dolayı bir şaşkınlık yaşamadık” dedi.

 

Yatırımları yurtiçi ve yurtdışındaki gelişmeleri gözeterek titiz bir araştırma ile planladıklarını ve her yıl 300-500 milyon dolar tutarında yatırım gerçekleştirdiklerini kaydeden Zeki Konukoğlu, 2016 yılında “revizyon söz konusu olmaksızın” 300 milyon dolarlık yatırım öngördüklerine dikkati çekti.

 

“Erken seçim ve terör yatırımları etkilemez demek mümkün değil” diyen Konukoğlu, yıllar içerisinde krizle mücadelede “birer uzmana” dönüştüklerine işaret ettiği Türk iş insanlarının bu dönemi de başarıyla atlatacaklarına inandığını, sözlerine ekledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1024

banner1033

banner1029