banner732

banner740

banner741

banner742

banner726

banner727

banner728

banner729

banner743

banner733

banner744

banner724

ALMAN GAZETECİLER SANKO MAKİNA’YI GEZDİ

09 Eylül 2017 Cumartesi 13:05
Bu haber 328 kez okundu

Başbakanlık Türkiye Yatırım ve Tanıtım Ajansı ve merkezi Gaziantep’te bulunan İpekyolu Kalkınma Ajansı işbirliğinde hazırlanan program kapsamında Alman basın kuruluşları temsilcilerinden oluşan heyet, Sanko Makinayı ziyaret etti.

ALMAN GAZETECİLER SANKO MAKİNA'YI GEZDİ
 SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Adil Sani Konukoğlu, Sanko Makina üretim tesislerinde MST markası ile üretilen 22 ve 30 tonluk ekskavatör, kazıcı yükleyici, teleskopik forklift ve mini ekskavatöre ilişkin bilgi verdi.

 

Sanko Holding'in iş makinaları sektöründe faaliyet gösteren şirketi MST İş ve Tarım Makinaları Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin deneyimli ve uzman bir kadro ile 2003 yılında kurulduğunu belirten Konukoğlu, “MST, Ar-Ge çalışmaları ile teknolojisini ve ürün gamını geliştirerek, Türkiye iş makinaları sektörüne değer katmaktadır” dedi.

 

Konukoğlu, MST’nin teknoloji geliştirme çalışmalarının Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescillenen Ar-Ge merkezinde Türk mühendis ve teknisyenlerince yürütüldüğüne vurgu yaptı.

 

Türkiye geneline yaygın servis ağı ile etkin satış sonrası hizmetleri verilen MST iş makinalarının üretim süreçlerini fabrika gezisi ile yakından inceleme fırsatı bulan Alman gazeteciler, kazıcı yükleyici operatörünün gösterisini ilgiyle izledi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder