banner1071
Öne Çıkanlar BAŞKAN ERKOÇ VOLEYBOLCULARA BAŞARILAR DİLEDİ KAVŞAKLARA DEKORATİF LED SÜSLEME SAĞLIK İÇİN SAĞLIKLI SÜT İÇİN ŞEHİTLER YÜREĞİMİZE KOR ATEŞE DÜŞÜRDÜ BİR İYİLİK MEDENİYETİ OLARAK İSLAM

Bu haber kez okundu.

ADALAR; KSÜ’NÜN HUZUR VE GÜVENİ TEZ KONUSU OLABİLİR
  Son Emniyet Müdürleri kararnamesi ile Metin Aşık’ın yerine Kahramanmaraş’a İl Emniyet Müdürü olarak atanan Ümit Yaşar Adalar atamasından sonra kendisine ‘Hoş geldiniz’ ziyaretinde bulunan Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mehmet Fatih Karaaslan’a iade-i ziyarette bulundu.

Ziyaretinde KSÜ Rektörü Prof.Dr. Karaaslan’ı ‘10 Nisan Polis Teşkilatının Kuruluş Yıldönümü’ balosuna davet eden İl Emniyet Müdürü Adalar seçim nedeni ile yoğun bir gündem de atamasının yapıldığını, seçimlerin bitmesi ile artık kendisine zaman ayırmaya başladığını söyledi. Ümit Yaşar Adalar sözlerine şöyle devam etti; “Kahramanmaraş’a atandığımda sağ olsunlar Sayın Rektörüm nezaket buyurmuşlar ve ‘hoş geldin’ demeye gelmişlerdi. Malum seçim nedeni ile gündemimiz çok yoğun olduğundan iade-i ziyarette bulunamamıştık çok şükür seçimleri huzur ve güven ortamı içerisinde bitirdik ve hocamı ziyaret etmek istedik müsaitlermiş bizleri kabul ettiler ve geldik” dedi.

Kahramanmaraş halkının kendilerini bağrına bastığını ve bununda kendilerini çok memnun ettiğini dile getiren İl Emniyet Müdürü Adalar Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) hakkında ise şunları söyledi; “Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Türkiye’de kendi içerisinde huzur ve güveni tesis etmiş nadir üniversitelerimizden birisi, siyasi olaylara bulaşan öğrencilerimiz yok denecek kadar az, bu durum bana göre ayrıcalık, tüm samimiyetimle söylüyorum hakikaten üniversitemizde çok güzel bir güvenlik ortamı tesis edilmiş. Bilirsiniz son zamanlarda yaşanan siyasi olaylarda ve her gün gündemin değiştiği ortamlarda en çabuk reaksiyonu üniversiteler gösterdi, ama buradaki öğrenciler bu tür olaylardan uzak durup dersleri ile birlikte kadınlar günü, edebiyat günü, söyleşiler gibi sosyal faaliyetlerde yoğunlaşıyorlar. Doğrusunu isterseniz böyle bir üniversite beklemiyordum. Bana göre Sütçü İmam Üniversitesinin bu durumunun ‘nasıl oluyor da böyle bir güven ortamı tesis edilmiş diye’ bir tez niteliğinde incelenmesi ve diğer üniversitelere örnek olması lazım. Tabii ki bunda Üniversitenin polisle olan işbirliği var ama polisiye tedbirler ile bir yere kadar gidersiniz, Ankara, İstanbul İzmir’i görüyorsunuz Emniyetin yarısını üniversiteye görevlendirseler bile bazen sonuç alınamayabiliyor. Oysa Sütçü İmam Üniversitesinde diğer üniversitelere nazaran polisiye tedbirler yok denecek kadar az olmasına rağmen çok güzel bir güven ve huzur ortamı var. Öğrenciler derslerinden başka bir şeyle ilgilenmiyorlar açıkçası bu beni çok mutlu etti tabi ki bu ortamın tesis edilmesinde en büyük pay Sayın Rektörüm ve Üniversite yönetiminin ben bu vesile ile de sayın hocamın şahsında bütün Sütçü İmam Üniversitesi çalışanlarına ve öğrencilerine teşekkür ediyorum”

Ziyaretten duyduğu menmuniyeti dile getiren Rektör Karaaslan ise İl Emniyet Müdürü Adalar’ın iltifatlarına teşekkür ederek; “ Sayın Müdürümün bu kadar iltifatından sonra ben bir şey söylemiyorum kendisine çok teşekkür ediyor, hoş geldiniz diyor Emniyet Teşkilatımızın kuruluş yıl dönümü olan Polis Bayramlarını şimdiden kutluyorum” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1070