banner1066
Öne Çıkanlar OKUL ÖNÜNDEKİ BETON ARTIKLARI TEHLİKE SAÇIYOR DOSTLUK GURUBUNDA BAYRAMLAŞMA Hayatınız Bir Gecede Değişebilir... BEYOĞLU TAZİYE EVİ AÇILIŞA HAZIR KILIÇ; HAKLI BİR GALİBİYET ALDIK

Bu haber kez okundu.

AÇILIŞA AZERİ BAYAN VEKİL DAMGA VURDU
 Azeri vekil birlik ve beraberliğe en muhtaç olduğumuz dönemden geçtiğimizin altını çizerek gündeme dair ders niteliğinde açıklamalar yaptı. Güzel vekil Ganire Paşaveya’nın İstiklal Marşını gayet düzgün bir Türkçe ile okuması da gözlerden kaçmadı.

TÜRKİYE BAŞIMIZIN TACIDIR

Törende söz alan ve 6 dil bilen Azerbaycan Milletvekili ve Yazar Ganire Paşayeva ise böylesine anlamlı bir organizasyona davet edilmekten ve konuşma fırsatı verilmesinden çok mutluluk duyduğunu ifade ederek;  “Türkiye başta Azerbaycan olmak üzere bütün Müslüman Türk Devletlerini baş tacıdır. Türkiye ne kadar güçlü olursa bizler de o kadar mutlu ve sevinçli olmaktayız. Biz biliyoruz ki Türkiye’nin güçlü olması diğer Müslüman Türk ülkelerinde yaşayan kardeşlerimiz daha az zulüm görmektedir. Bundandır ki Türkiye güçlü olmak ve daha da güçlenmek durumundadır.” diye konuştu.

Paşaveya’nın nezih konuşması katılımcılar tarafından alkış yağmuruna tutuldu.

Gökhan Dökücü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol