banner968

30 AĞUSTOS ZAFERİ, MİLLETİMİZİN YENİDEN DİRİLİŞİNİN SEMBOLÜDÜR

29 Ağustos 2018 Çarşamba 15:15
Bu haber 1559 kez okundu

30 ağustos zafer bayramı münasebetiyle Kahramanmaraş ticaret ve sanayi odası yönetim kurulu başkanı Serdar Zabun bir mesaj yayınladı.

30 AĞUSTOS ZAFERİ, MİLLETİMİZİN YENİDEN DİRİLİŞİNİN SEMBOLÜDÜR
 Başkan Serdar Zabun mesajında; 26 Temmuz 1922'de başlayan ve 30 Ağustos'ta büyük bir zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz, milletimizin yeniden dirilişinin ve geleceğine sahip çıkışının en önemli sembolüdür.

30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da Mustafa Kemal'in başkumandanlığında kazanılan bu büyük zafer, aziz milletimizin, istiklali ve istikbali için mücadele ederken hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak, her türlü zorluğun üstesinden gelebilecek güç ve cesarete sahip olduğunun kanıtıdır.

26 Ağustos 1071’de, Anadolu'nun Türk milletinin ana vatanı olmasına vesile olan Malazgirt Zaferi ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunda çok önemli bir dönüm noktası olan Büyük Taarruz'un zaferle sonuçlandığı Ağustos ayının son haftasının Zafer Haftası olarak kutlanması, mana bakımından bin yıllık Anadolu medeniyetimizin en kuvvetli temsilidir.

Bu zaferler, yüzyıllar sonra bile onur ve ibretle okunacak destanlardır. Bu toprakları vatan kılmak için ecdadımızın ödediği bedel ve milletimizin dünyaya örnek olan azmi, sağlam temeller üzerine inşa ettiğimiz, her geçen gün gelişen ve büyüyen Cumhuriyetimizin en büyük güvencesidir.

Zafer Haftası vesilesiyle, Sultan Alparslan ve Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, tüm kahramanlarımızı rahmetle ve minnetle yad ediyor, milletimizin bu onur gününü kutluyorum.” İfadelerine yer  verdi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder