Öne Çıkanlar METİN KUTER VEFAT ETTİ UFKA YOLCULUK KÜLTÜR YARIŞMALARI MHP İZZET MAZI VE İFTAR ÖNCESİ KSÜ ULUSLARARASI AĞINI BALKANLARA TAŞIDI

Bu haber kez okundu.

23 NİSAN 1920, TÜRK MİLLETİNİN YENİDEN DİRİLİŞİNİN TİMSALİDİR
 Başkan Serdar Zabun, kutlama mesajında şunları söyledi; “Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği 23 Nisan 1920, milletimiz için tarihi bir dönüm noktasıdır.

23 Nisan 1920, vatanın dört bir tarafının işgal edildiği, milletin yok olmanın eşiğine geldiği hayati bir dönemde, Türk milletinin yeniden dirilişinin timsalidir.

Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Türk Devleti’ni emanet edeceğimiz çocuklarımızın bu bilinçle yetişmesi adına 23 Nisanlar önemli birer vesiledir.

Geleceğimizi temsil eden çocuklarımız, geçmişten aldıkları güçle milletimizin yarınlarını şekillendirecek, barış içinde bir dünyanın kurulmasında önemli görevler üstleneceklerdir.

Türk milletinin gönlünde, onun bağımsızlığının sarsılmaz ifadesi olarak en önemli yere sahip 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle, İstiklal Harbi'nin başkomutanı, Cumhuriyetin kurucusu, TBMM'nin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yad ediyorum.

Aziz milletimizin İstiklâl mücadelesinde gösterdiği azim ve kararlılık, bugün daha güçlü bir Türkiye için ortaya koyduğumuz çabanın da ilham kaynağıdır.

1920’de, milli iradenin tecelli ettiği TBMM, bağımsızlığımızın en yüce sembolüdür. Türkiye Büyük Millet Meclisinin (TBMM) 98. kuruluş yıl dönümü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor, bu müstesna günün Türk milleti ve çocuklarımız için hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol