banner746

banner750

banner727

YILIN SANAYİCİSİ ÖDÜLÜNÜ KONUKOĞLU ALDI

13 Haziran 2012 Çarşamba 14:02
Bu haber 1781 kez okundu

Ekovitrin Dergisi okurlarınca “Yılın Sanayicisi” seçilen SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, ödülünü aldı.

YILIN SANAYİCİSİ ÖDÜLÜNÜ KONUKOĞLU ALDI
 İstanbul The Green Park Pendik Otel’de düzenlenen törende, 7 Şubat - 24 Nisan tarihleri arasında düzenlenen ankette “Yılın Starları”nı belirlemek amacıyla 251 bin 568 oy kullanıldığı bildirildi.

“Yılın Starları” anketinin, her kategoride, jürinin belirlediği 3 adaya yönelik yapıldığı kaydedilen açıklamada, “Yılın Sanayicisi” seçilen SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu ile ilgili şu bilgilere yer veriliyor:
“Türkiye’nin tekstil ve enerji devi SANKO Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı. Temelleri 1904 yılında atılan ve beş kuşaktan beri tekstil sektöründe faaliyet gösteren SANKO, 1990’lı yılların başında farklı sektörlere girdi.SANKO Holding, bugün tekstil, enerji, inşaat, ambalaj, iş makinaları, AVM, finans, gıda, bilişim, sağlık ve eğitim sektörlerinde faaliyetlerini sürdürüyor. 14 bin kişinin istihdam edildiği SANKO Holding, Türkiye’nin ilk 500’ü arasında bulunuyor.

Gaziantepli sanayici Abdulkadir Konukoğlu, babası Sani Konukoğlu’nun ‘İşin hilesi dürüstlüktür’ ilkesini devam ettiriyor.”
ÖDÜLÜNÜ GÜNAY VERDİ

Konuşmaların ardından, Ekovitrin Dergisi okurlarınca “Yılın Sanayicisi” seçilen Konukoğlu’na ödülünü, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay verdi.
Törende, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İslam İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri Prof. Dr. Ekmeleddin islamoğlu ve Merinos Halı Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu’nun da aralarında bulunduğu kişi ve kurumlar da ödüllendirildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder