Öne Çıkanlar MAHÇİÇEK: ÇANAKKALE ZAFERİ TÜRK MİLLETİNİN İNSANLIK ONURUDUR! ÇELİK İMALATHANESİNDEKİ YANGIN ÇEK BAŞKONSOLOS LAUFEROVA AÇEVDE ŞEHİTLERİMİZİN ADI FİDANLARDA YAŞAYACAK UFKA YOLCULUK KÜLTÜR YARIŞMALARI

Bu haber kez okundu.

TÜRKİYE BU GÜNLERİ ATLATACAK!
 KASİAD Başkanı Ali Arpasatan, Özellikle ikinci çeyrekten itibaren ekonomi toparlanmaya başlayacağına dikkat çekerek, ”Karamsar olmayalım, sorunlarımızı tesbit edelim. Türkiye kendi tecrübesi ve bilgi birikimiyle sorunlarını aşacaktır. Önceliğimiz yatırım ortamının iyileştirilmesi olmalı. Açık bir Dünya ekonomisi var, verimli olmak zorundayız.

İçeride referandum belirsizliği sona erdiğine göre, alınan önlemler ilk çeyrekte olmasa bile ikinci çeyrekte çalışmaya başlayacaktır. Dışarıda ise, yeni başkan Trump’ın izleyeceği yeni politikalar konusunda bazı soru işaretleri olmasına rağmen yakın bir zamanda bu belirsizliğinde ortadan kalkacağını düşünüyorum. İlk izlenimler ticaret savaşlarının hızlanacağını, bunu da kur, faiz ve gümrük duvarı silahlarını kullanarak yapacağı yönünde. Bizim açımızdan panik yapacak bir durum yok. Ana göstergeler sağlam, bütçe açığı %1’in altında. Ayrıca varlık ve vergi barışı çok doğru hamleler oldu.

Türkiye açısından en büyük fırsat Suriye’deki barışın kalıcı hale gelmesidir. Bölgede barışın sağlanmasıyla Türkiye yeniden hızlı büyüme dönemine geçiş yapar. Bir süre sonra taşlar yerine oturacaktır. İlk sinyalde turizm sektöründen gelecektir. Bu da beraberinde imalat sanayi dahil bir çok sektörü harekete geçirecektir.

Biz büyük sıkıntıları 2016’da bıraktık, 2017 yılında toparlanacağız, 2018’ den itibaren de yeniden yüksek büyüme dönemine gireceğiz” diye konuştu. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1021