banner1148
Öne Çıkanlar ÇAĞLAYANCERİT YOL İNŞAATI BAŞLIYOR HA YARIN! SANKO OKULLARI ÜÇ PROJESİ İLE TÜBİTAK YARI FİNALİNDE dizi ZOR OYUNU ŞADİ BOZDU !

Bu haber kez okundu.

 TÜRK ÇİFTÇİSİNE HİZMETTE ASIRLIK MARKA

SANKO Holding’in tarım makinaları sektöründeki şirketi Başak Traktör, orta ve büyük ölçekli işletmeler için geliştirdiği 2090 Plus modeli traktörünü, Konya Tarım Fuarı’nda Türk çiftçisinin beğenisine sundu.

SANKO, açılışını Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yaptığı Konya Tarım Fuarı’nda, Başak marka 21 traktörünün yanı sıra, tarım sektöründe de geniş kullanım alanı bulunan MST marka teleskopik forklift, kazıcı yükleyici ve mini ekskavatörünü çiftçilerle buluşturdu.

Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Memiş Kütükçü ve Meclis Başkanı Tahir Şahin’in de ziyaret ettiği stantta, 2090 Plus modeli traktör ile kez tanıtıldı.

SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, 2090 Plus tanıtımında yaptığı konuşmada, “Başak Traktör, Türk tarımı ve çiftçisine hizmet için, yüksek kalite ve performansta modeller geliştirmeye devam edecektir” dedi.

Başak Traktör’ün 47-90 beygir aralığında 47 değişik performansta traktör ürettiğini belirten Konukoğlu, 2090 Plus’ın “Türk tarımında açan başak” olmasını diledi.

Konuşmaların ardından Başak 2090 Plus üzerindeki örtü SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi, İş ve Tarım Makinaları Grubu Başkanı Sami Konukoğlu tarafından alkışlar eşliğinde açıldı.

SANKO – BAŞAK

1914 yılından bu yana topraklarımızdaki bereketi simgeleyen Başak Traktör, 2012 yılı Mayıs ayında 111 yıllık Sanko bünyesine katılarak, asırlık 2 markanın güçbirliği yapması sağlandı.

Ülkemiz çiftçisinin gücüne güç, verimine verim katan ve bu yıl 101. yılını kutlayan Başak Traktör, Sanko mühendisliğinin usta ellerinden geçerek yeni görünümü ve modelleri ile Türkiye tarımının hizmetine sunuluyor. Yıllardır doğru markaları bünyesine katarak büyüyen Sanko Holding 1914 yılından bu yana Türk çiftçisinin yanında olan Başak Traktör’ü ülkemizde hak ettiği yere taşımayı hedefliyor.

Yüzde 100 yerli Başak markasının alınmasının ardından ciddi bir Ar-Ge çalışması yapan Sanko Holding, uzun uğraşların ardından yenilenen yüzüyle tarlalarda yeni başaklar açtıracak traktörlerini çiftçilerin ayağına getiriyor. Başak Traktör gelişen ülke ekonomisinde etkisi artan tarım sektöründeki mekanizasyon ihtiyacını karşılamak üzere traktör satış ve satış sonrası ağını genişleterek, her geçen gün ekibini ve ürün gamını güçlendirirken, büyüyen Ar-Ge ekibiyle yeni ürünler tasarlamaya devam etmektedir. 

YENİ ÜRÜNLERİ İLE KONYA TARIM FUARI’NDA

Başak Traktör çiftçisine sunduğu tarla ve bahçe kategorisindeki 13 ana modeli ile çiftçinin ihtiyaçlarına göre 2x4 ve 4x4 çekişli, kabin ve klima opsiyonlu farklı ve ergonomik modelleriyle üretim yapıyor. Başak Traktör Ar-Ge ekibi tarafından geliştirilen geniş iç hacimli yeni tip kabinler, operatör konforunu ön planda tutan tasarımı ile dikkati çekiyor.

Gelişmiş havalandırma sistemi, modern gösterge paneli ve ergonomik kumanda kolları ile kullanıcı rahatlığı üst seviyede tutulan “Plus” serisi 47 - 90 beygir gücü aralığında 10 ana modelle çiftçilerimizin kullanımına sunuluyor. Ayrıca yeni “BE” serisi traktörleri ile orta, büyük çiftçiyi hedefleyen Başak Traktör 72, 78 ve 88 beygir gücünde 3 ana model traktörleri ile çiftçimizin ihtiyaçlara yanıt verebilmek için ürün sunmaktadır.

Konya yöresi başta olmak üzere, ülkemizdeki orta-büyük çiftçiler için geliştirilen 2090 Plus modeli, ilk kez Konya’da çiftçilerin beğenisine sunuldu. 4 silindirli perkins motoru kullanılan 2090 Plus model Başak Traktör’de düşük emisyonlu Euro III A turbo intercooler motor yer almakla ve ayrıca çiftçinin ihtiyaçlarını karşılayabilmek üzere kompresör bulunuyor. 1400 dev / dak.‘da 393 Nm‘lik tork elde edilen 2090 Plus model traktörde, hidrolik yan kollar kancalı tip olup, orta kol hidrolik pistonludur. 6 hidrolik çıkış noktası bulunan 2090 Plus, 4 çeker ve diferansiyel kilit mekanizması elektrikli –hidrolik kumandalıdır. Direksiyon ayarlı olarak standart olup, şanzımanında 12x12 ve 24x24 seçenekleri sunulmaktadır.  

BAŞAK TRAKTÖR

DA-TA Demir Araba - Tahta Araba fabrikası olarak Adapazarı’nda 1914 yılında kurulan Başak Traktör, 1944 yılında Türkiye Zirai Donatım Kurumu’na bağlı SAZ (Sakarya Alat-ı Ziraiye) unvanıyla Türk çiftçisinin tüm tarım alet ve makinaları ile diğer ihtiyaçlarını karşılamaya devam etmiştir.
1962 yılı sonrasında Ford marka traktörlerin ithalatını yapmaya başlayan Başak Traktör, 1968 yılından itibaren Ford ile yapılan işbirliği çerçevesinde Adapazarı'nda yüzde 65 yerli üretim oranı ile imalat başarısını göstermiştir.
1976 yılında STEYR firmasıyla yapılan anlaşma kapsamında STEYR markası ile traktör üretimine başlanmış, 1996 yılından itibaren BAŞAK markası ile traktör üretimine devam edilmiştir. Başak Traktör 2012 yılında
Sanko Grubu’na katılmıştır.

Sakarya’da bulunan fabrikada, 200.000 m² açık alan üzerinde, 35.000 m² kapalı alanda üretim yapılmaktadır. Başak Traktör, farklı segmentlerdeki 2x4 ve 4x4 çekişli 20 civarında modeli; az yakıt tüketimi sayesinde en ekonomik kullanımı sağlayan, az bakım gerektiren yüzde 100 yerli traktörleri ile çiftçilerin hizmetindedir.

SANKO çatısı altında yeniden yapılanan Başak Traktör, Türkiye çapında yaygın satış ve servis ağı ve her an ulaşılabilir, ekonomik yedek parça stoku ile çiftçilerin yanında olmaya devam etmektedir. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1147