banner822

banner818

banner814

banner819

banner821

banner823

banner824

TOLLU; “ÜRÜNLERİN PAZARLAMA SORUNU ÇÖZÜLMELİ”

10 Kasım 2017 Cuma 12:15
Bu haber 775 kez okundu

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Üzümlü mahallesini ziyaret ederek, vatandaşlarla sohbet etti. Köylülerin çok üretken olduğunu belirten Tollu, sorunun pazarlamada olduğunu söyledi.

TOLLU; 'ÜRÜNLERİN PAZARLAMA SORUNU ÇÖZÜLMELİ”
banner811
  

Erdemli'ye bağlı Üzümlü mahallesinde açılan kusları ziyaret eden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, burada vatandaşlarla sohbet etti. İlçe Kaymakamı Avni Kula ve Üniversiteden akademisyenlerle birlikte gerçekleştirilen ziyarette konuşan Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Erdemli Belediyesi olarak köylere çok önemli hizmetler sunduklarını söyledi. Köylerin kuruldukları tarihten bu yana toplam aldıkları hizmetlerin kat kat fazlasını kendi dönemlerinde aldıklarını ifade eden Tollu, bu hizmetlerin devamlılığını garanti etti.

Üreticilerin son derece çalışkan olduklarının altını çizen Tollu, Atatürk'ün köylülerin milletin efendisi olduğunu söyleyerek hakkını teslim ettiğini belirtti. Önemli olanın çalışarak elde edilen ürünlerin pazarlanması olduğunu kaydeden Başkan Tollu, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: "Üniversite hocalarımız bölge esnaflarımız ve kaymakamımızla birlikte ziyaret ediyoruz. Atatürk'ün söylediği gibi köylü milletin efendisidir sözünün karşılığını buluyoruz.  Bizim milletimizin üreten ülke ekonomisine katkı sunan ülkenin kalkınmasına ciddi katkıda bulunan bir güzelliği yaşıyoruz. Fakat insanlarımızın üretmede sorunu yok. Pazarlamadan yana çok ciddi sıkıntılarımız olduğu da muhakkak. Devletimizin yetkililerinden bizim insanlarımızın ürettiği ürünlerin pazarlanması noktasında bizim üreticilerimize destek olmasını istirham ediyoruz. Belediye olarak elimizden geldiğince insanlarımızın ürettiği ürünlerin değerlendirilmesi noktasında ciddi bir gayretimiz var. Erdemli merkezde ve beldeden mahallelere dönüşen açtığımız kapalı pazar yerlerimizde üretici pazar yerleri oluşturarak köylerimizin ürünlerinin değerlendirilmesi için çaba sarf ediyoruz."

Vatandaşlarla karşılıklı yapılan sohbetle birlikte ilçeyi ziyaret eden heyet, mahallede açılan kurslarda incelemelerde bulundu. Üzümlü muhtarı Mustafa Başbilen de vatandaşları için gece gündüz çalıştığını, daha önce köy olan mahallenin gelişmesi için çok çaba sarfettiğini belirterek kendilerine destek veren belediye başkanı ve tüm yetkililere teşekkür etti. Vatandaşlar da hizmetlerden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder