Öne Çıkanlar PLAZA OTEL VE KONGRE MERKEZİ; RAMADA DURAKLARIN EFENDİLERİ KERVAN YENİLENDİ KARAYOLLARI İŞ BAŞINDAYMIŞ! ÖĞRENCİLERİN HUZUREVİ ZİYARETİ

Bu haber kez okundu.

 ‘TARIMDA GENÇ GİRİŞİMCİ KADINLAR GÜÇLENİYOR’ PROGRAMI BAŞLADI
 İl Müdürü İhsan Emiralioğlu yaptığı açıklamada; “İlk olarak 2015 yılında başka illerde uygulanan proje; 2017 yılında Bakanlığımızca belirlenen; ilimizin de aralarında bulunduğu Kahramanmaraş, Osmaniye, Amasya, Afyonkarahisar, Aydın, Batman, Bursa, Çorum, Erzincan, Giresun, Kars, Manisa, Mersin, Niğde, Samsun, Tokat illerinde gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.“Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor” programı kapsamında Kahramanmaraş genelinde 75 genç kadın çiftçimize, İŞKUR/KOSGEB işbirliği ile istihdama yönelik, sertifikalı, 32 saat süreli uygulamalı girişimcilik eğitimleri verilecektir.

İlimiz genelinde 18-40 yaş arası 75 genç kadın çiftçinin eğitim alarak farklı ve özgün projeler hazırlayabilmeleri için çalışmalar başlamıştır. Bu çalışmalardan faydalanarak proje hazırlamak isteyen kadın çiftçilerimiz şubat ayına kadar il müdürlüğümüze başvuruda bulunabilecekler.

Çalışmanın sonunda “Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor Programı” kapsamında girişimcilik eğitimi alarak proje hazırlayan kadınlarımız projelerini düzenlenecek bir etkinlikle tanıtacaklardır. Bağımsız beş kişilik Jüri tarafından değerlendirilerek ilk üç proje ödüllendirilecektir.

Müdürlüğümüzce düzenlenecek olan Proje Pazarı ve Sertifika Dağıtım Töreni sonunda ilimizi temsil edecek olan kadın çiftçi ve projesi, Bakanlığın belirleyeceği bir tarihte 16 il projeleriyle yarışacaktır.

Projeye başvurmak isteyen bayan çiftçilerimizin 24-Şubat-2017 tarihine kadar bağlı bulundukları İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir” diye konuştu. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1021