Öne Çıkanlar Nilden Bayazıt Postalcı BÜYÜK TEHLİKEYE SON 2 GÜN MUHTARLARLA İFTARDA BİR ARAYA GELDİ NÜFUS CÜZDANI MAVİ İMİŞ TEPE; ÇIRAK YETİŞMİYOR

Bu haber kez okundu.

TARIM TEKNOLOJİLERİNDEKİ EN YENİ UYGULAMALAR KTF 2019’DA

Tarım makinaları ve teknolojilerinden, hayvancılık teknolojileri ve süt endüstrisine, tohumculuktan, örtü altı yetiştiricilik ve modern meyveciliğe, fide ve sera teknolojilerinden, sulama sistemlerine, gübreden zirai ilaca, projelendirme ve ambalajlamaya kadar geniş bir katılımcı yelpazesine sahip olan Kahramanmaraş Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı- KTF 2019, bu yıl bir kez daha tarım sektörünü bir araya getirmeye hazırlanıyor. Kahramanmaraş Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı, tarım sektörünün önde gelen üreticilerini, yurtiçi ve yurtdışından gelen alım heyetleri ile buluşturarak sektörel görüşmelerin yapılacağı ticari bir platform oluşturmayı hedefliyor.

Yeni tarımsal mekanizmaların yanı sıra sera teknolojileri, tohum ve fide, bitki besleme ve koruma, hayvancılık, su ürünleri, organik tarım, sulama sistemleri ve hizmet & lojistik alanlarında sektörün ihtiyaç duyduğu her türlü makine, alet ve sistemlerin tanıtılacağı, tüm teknolojik yeniliklerin görücüye çıkarılacağı fuarda, farklı kategorilerde ürün lansmanları da gerçekleştirilecek. KTF 2019’a gelecek olan ziyaretçiler, hem ürün satışı hem de teknolojik gelişmeleri yerinde görüp, ihtiyaçları olan her türlü bilgiye ve ürüne ulaşacaklar.

TARIM TEKNOLOJİLERİNDE BAŞARININ ADRESİ KTF 2019

Tarım sektörünün öncü kurum ve firmalarının deneyimlerini paylaşmak ve modern tarımın güncel uygulamalarını tanıtmak için paha biçilmez bir fırsat sunan KTF 2019, tarım sektörünün en önemli etkinlikleri arasında yer alıyor.

15 bin kilometrekarelik yüzölçümü ile Türkiye’nin on birinci, tarımsal potansiyeli bakımından da ülkemizin önde gelen illerinden olan Kahramanmaraş; Doğu Akdeniz Bölgesinde yer almakla birlikte, konum itibariyle birçok bölgenin geçiş noktasında bulunuyor.

Kahramanmaraş’ta başlıca yetiştirilen ürünler arasında ise; buğday, arpa, nohut, pamuk, kuru fasulye, ayçiçeği, şeker pancarı, mısır, mercimek, kırmızıbiber, antep fıstığı, zeytin, ceviz, trabzon hurması, ayva, sofralık üzüm, kurutmalık üzüm, kiraz, elma, incir, nar, kivi, sumak, domates, patlıcan, acur, maydanoz, sarımsak, soğan, çeltik, armut, şeker pancarı, patates, lahana, kaysı, soya fasulyesi gibi oldukça çeşitli bir ürün yelpazesi bulunuyor. Çayır, mera ve yayla bakımından da oldukça zengin olan Kahramanmaraş’ta koyun, sığır, kıl keçisi ve kümes hayvancılığı da önemli bir yere sahip.

TARIM SEKTÖRÜNÜN PARLAYAN YILDIZI: KAHRAMANMARAŞ

Her geçen yıl tarım sektörünün parlayan yıldızı haline gelen Kahramanmaraş, aynı zamanda hayvancılık uygulamaları, balık ve bal üretimi ile de dikkat çekiyor. 30 bin civarında arı kovanı bulunan Kahramanmaraş’ta, Binboğa Balı ülke çapında ün kazanırken, su ürünleri açısından önemli ve debisi 1000 litre/sn’nin üzerinde olan toplam 20 civarında akarsu bulunuyor. 8 adet baraj gölü ve 7 adette gölete sahip olan Kahramanmaraş’ta, yaklaşık 19 alabalık işletmesi faaliyet gösteriyor. Küçük ve büyükbaş hayvancılığa da önem verilen ilde, son yıllarda bu alana yapılan yatırımlar oldukça dikkat çekiyor.

Tarımsal alanda gerek üretim çeşitliliği, gerekse farklı üretim şekilleri ile ülkemizde yakın bir gelecekte çok daha önemli bir yere sahip olacak olan Kahramanmaraş, KTF 2019 Fuarı ile bu alandaki iddiasını sürdürüyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol