SAMİ ÖZGÜL’ÜN İSTİKLAL ÜNİVERSİTESİNE REKTÖR OLARAK ATAMASINDAN İŞ DÜNYASI MEMNUN

08 Ocak 2019 Salı 11:11
Bu haber 897 kez okundu

Prof. Dr. Sami Özgül’ün İstiklal Üniversitesi Rektörlüğüne atanması, iş dünyasında olumlu karşılandı ve “Siyasetin önemli kararlarından biri” olarak yorumlandı.

SAMİ ÖZGÜL'ÜN İSTİKLAL ÜNİVERSİTESİNE REKTÖR OLARAK ATAMASINDAN İŞ DÜNYASI MEMNUN
  

Prof.Dr. Sami ÖZGÜL ‘ün Yüksek Öğrenim Kurumu(YÖK) tarafından Şehrimiz İstiklal Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanması nedeni ile Kahramanmaraş Sanayici ve İşadamları Derneği tarafından KASİAD hizmet binasında düzenlenen yemekli toplantıda, Yönetim Kurulu Başkanı Ali ARPASATAN;  “Mesleğinde elde ettiği üstün başarıları, liyakatı ve insanlara karşı olan samimi davranışları ile şehrimizde ayrı bir yere sahip, toplumun her kesimi tarafından önemli görevler verilmesi daima arzu edilmiş olan Sayın ÖZGÜL’ün İstiklal Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanmış olmasını siyasetin çok isabetli kararlarından biri olduğuna inanıyorum. Bu atama iş dünyamız tarafından memnuniyetle karşılanmış olup, çok değerli hocamızın bu görevi başarı ile sürdüreceğine inancımız tamdır. Üniversitemizin gelişmesi ile ilgili her türlü maddi ve manevi desteği vermeye hazırız.”dedi. Daha sonra söz alan Prof.Dr. Sami ÖZGÜL ise;“Kahramanmaraş İş dünyasının göstermiş olduğu bu sıcak ve samimi ilgiye teşekkür ederek inşallah bana güvenenleri mahçup etmeden, Kahramanmaraş için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım, özellikle bu yemekli toplantıyı düzenleyen KASİAD Başkanı Sayın Ali ARPASATAN’a ve yönetim kuruluna sonsuz teşekkürler ediyorum “ dedi.

Yemekli toplantıya; Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Hacı Kamil UNCU ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz; Erol BÜYÜKDERELİ, Burak ARIKAN, Hikmet GÜMÜŞER ve Mikail UTLU  ile Genel Sekreterimiz Ahmet GÖRGÜLÜ katıldılar.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder