Öne Çıkanlar BİZİMLE YÜRÜ KAHRAMANMARAŞ!!! KAVGADAN BERABERLİK ÇIKTI! VÜCUT GELİŞTİRME VE FİTNEESTA BÜYÜK BAŞARI DÖNERİN VE KAVURMANIN EN LEZZETLİSİ HENÜZ SON SÖZÜNÜ SÖYLEMEDİ

Bu haber kez okundu.

PAZARCIKTA "ANTEPFISTIĞI YETİŞTİRİCİLİĞİ…

 "Antepfıstığı yetiştiriciliği, hastalık ve zararlıları ile mücadele yöntemleri ve entegre mücadele programı" konulu eğitim ve bilgilendirme toplantımıza katılım sağlayan üreticilerimiz özellikle biyoteknik mücadele konusuna büyük ilgi göstermiş ve entegre mücadele programına dahil olmaktan mutlu olduklarını dile getirmişlerdir. Bakanlığımızın entegre mücadele çalışmaları kapsamında antepfıstığı dal güvesine karşı feromon tuzakların kullanımının önemine vurgu yapılmıştır.

Bitkisel üretimde hastalık ve zararlılar ile mücadele için kimyasal mücadelenin tek çare olmadığı, birçok alternatif mücadele yöntemlerinin kullanılabileceği ve biyoteknik mücadelenin iyi bir alternatif olduğu vurgulanmıştır.

Ayrıca biyoteknik mücadele uygulamalarının Bakanlığımız tarafından destekleme kapsamına alınması ve bu yöntemi tercih eden üreticilerimize ayrı bir destekleme ödemesinin yapılacak olması üreticilerimiz tarafından sevinçle karşılanmıştır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1021

banner1024