Öne Çıkanlar PAKDİL; DULKADİROĞLU BELEDİYESİ BAŞARILI İŞLERE İMZA ATTI PEYGAMBER EFENDİMİZE BİTMEYEN SEVGİ KİMLİK AİLESİNE KATILDI KUTSİ KAHRAMANMARAŞLILARI COŞTURDU PAZARCIKLI TARAFTAR GRUBU İSYANDA

Bu haber kez okundu.

ÖRTÜALTINDA YETİŞTİRİLEN ÇİLEKTE İLK HASAT BAŞLADI

İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce bu yıl ilk defa bölgede alçak tünelde yetiştiricilik demonstrasyonu çalışmaları başlatılmıştı. Bu çalışma ile ilkbaharın son donları, dolu ve yağmur gibi iklimin olumsuz etkilerinden bitkilerin etkilenmesi önlendi. Ayrıca açık alandaki yetiştiriciliğe göre 15 gün erkencilik sağlanmış olup, bölgede yoğun şekilde ürün hasadı devam etmektedir.

Üretilen ürünler Adana, Adıyaman, Gaziantep, Malatya ve Kayseri gibi çevre illere taze tüketim amacıyla gönderilmenin dışında dondurulmuş ürün ve meyve suyuna işlenmek üzere sanayi kuruluşlarına da sevkiyatı yapılmaktadır. Taze tüketimin toptan satış fiyatı 7-8.5 TL arasında ve sanayiye giden ürün ise 6 TL'dan işlem görmektedir. Ürün hasadı Ekim ayı sonuna kadar devam etmektedir. 1 dekar alandan ortalama 4 ton ürün hasadı gerçekleşmektedir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol