Öne Çıkanlar MAHÇİÇEK: ÇANAKKALE ZAFERİ TÜRK MİLLETİNİN İNSANLIK ONURUDUR! ÇELİK İMALATHANESİNDEKİ YANGIN ÇEK BAŞKONSOLOS LAUFEROVA AÇEVDE ŞEHİTLERİMİZİN ADI FİDANLARDA YAŞAYACAK UFKA YOLCULUK KÜLTÜR YARIŞMALARI

Bu haber kez okundu.

 MERDİVEN ALTI EMLAKÇILARA İTİBAR ETMEYİN!
 Başkan İldeniz, merdiven altı emlakçılık yapanların sektöre, alım-satım yapan vatandaşlara ve ülke ekonomisine zarar verdiklerini belirterek,  “Son günlerde, şehrimizde merdiven altı çantacı, seyyar emlakçıların yaygınlaştığını görmekteyiz. Bu insanların mesleğimizle alakası olmadığı halde, mesleğimiz olan emlakçılık mesleğini icra ettikleri gözlemlenmektedir.

Yine son günlerde derneğimize gelen şikâyetlerden de anlaşılacağı üzere, bu kişiler dolandırıcılık yapmaktadırlar, vatandaşlarımızın bu merdiven altında çalışan çantacı, seyyar emlakçılara itibar etmemeleri, mekânı olmayan, dernek kaydı, maliye kaydı olmayan bu insanları aramızda barındırmayalım. Çünkü bu insanlar, vatandaşlarımızı mağdur etmektedirler. Bu seyyar çalışan emlakçılarla hep birlikte mücadele etmemiz gerekiyor. Özellikle ilgili kamu kurumları, vergi dairesi ve belediyelerimizin bu insanlarla mücadelemizde bizlere yardımcı olmaları gerekmektedir. Ancak ne yazık ki, bugüne kadar herhangi bir kurum bu konuda bize yardımcı olmamıştır. Başıboşluk almış gitmekte. Bu başıboş çalışan kişilerin yaptıkları hatalar ne yazık ki dürüst çalışan emlakçıların prestijini, itibarını sarsmaktadır” dedi.

Kaçak ve korsan çalışan sözde emlakçılara itibar edilmesini öneren Başkan İldeniz, alım-satım yapan vatandaşlara da dikkatli ve uyanık olmaları anlamında uyarıda bulundu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1021