banner746

Kuzeye 3. termik santrali

13 Haziran 2012 Çarşamba 11:11
Bu haber 1554 kez okundu

Türkiye genelinde üretilen enerjinin yüzde 15’ini üreten Afşin-Elbistan Termik Santrallerine bir kardeş daha geliyor.

Kuzeye 3. termik santrali
 Halen üretimde bulunan A ve B Termik Santralleri sonrasında, Elektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ) Genel Müdürü Halil Alış, Afşin-Elbistan Linyitlerindeki (AEL) incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, bölgeye yapılması planlanan C Termik Santrali için hazırlıkların devam ettiğini söyledi.KAPASİTE ARTACAK

C Termik Santralinin 1440 megavat gücünde olacağını söyleyen Alış; “Halen üretimde olan 2 santralimizin kapasitesi 2 bin 800 megavata ulaştı. Bu da önemli bir rakam. Ancak yeni yatırımlarla birlikte bu bölgedeki kapasite 7 bin megavata ulaşacak” diye konuşurken, bölgeye yapılacak üçüncü santralin bölgede ciddi manada sıkıntı yaratan işsizliğe de çözüm getireceği gözlemleniyor.

YAKLAŞIK 400 KİŞİ ALINACAK!

Alış, EÜAŞ olarak önümüzdeki önemde üçüncü termik santraline 300-400 civarında işçi alacaklarını, alınacak kişilerden azılarının Afşin-Elbistan’da görevlendirileceğini belirterek, “İşçi ve memur alımıyla ilgili olarak Devlet Planlama Teşkilatının (DPT) belirli bir politikası olduğunu,  gerekli izinleri alarak, en geç 1-2 ay içerisinde belirtilen miktarda işçi alınacağını söyleyebilirim” dedi.

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

YUSUF ACER 6 yıl önce yorumlandı

alimlar bölgesel mi olacak

0 Kişi beğendi.