banner844

banner840

banner841

banner845

banner846

KURA ÇEKİLDİ, İLK 2 YIL ZABUN, İKİNCİ 2 YIL İÇİN BALCIOĞLU BAŞKAN OLACAK

04 Nisan 2018 Çarşamba 21:52
Bu haber 1222 kez okundu

Gündüz haberi vermiş, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanının kura sonucu belirleneceğini duyurmuştuk. Nihayet beklenen açıklama geldi. Ancak bu haber kimseyi memnun ve tatmin etmedi.

KURA ÇEKİLDİ, İLK 2 YIL ZABUN, İKİNCİ 2 YIL İÇİN BALCIOĞLU BAŞKAN OLACAK
banner811
 Bugün akşam saatlerinde, sanayicilerimizin, ticaret erbablarının, yani akil insanların, yani yerel üst akılın da hazır bulunduğu ortamda, kura çekildi, mevcut başkan Serdar Zabun ilk iki yılın başkanı olarak görevine devam edecek.

Serdar Zabun’un iki yıllık başkanlığı ardından, kura kurallarına göre ikinci 2 yıl için bu kez 14 Nisan seçimleri için adaylığını koyan Şahin Balcıoğlu başkan olarak görev yapacak.

Buna göre, her iki başkan münavebeli olarak TSO’nun yönetim kurulu başkanı olacak ve her iki başkan da yönetime kendi isimlerini koyacaklar, yani liste karma olacak.

RİFAT HİSARCIKLIOĞLU VE CELALETTİN GÜVENÇ ÖNERİSİ MİYDİ?

Pazar günü şehrimize gelen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu önce bir dönem daha Ticaret Borsası Başkanlığını kazanan Ahmet Duran Balsuyu’nu ziyaret etmiş, hayırlı olsun dileği ve başarılar temennisi sonrası Ticaret ve Sanayi Odasına giderek, İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç’in de bulunduğu ortamda, 2’şer yıllık münavebeli başkanlık sistemini ortaya atmışlar, bu görüş de üyelerce kabul görünce, uzlaşma sağlanmış olundu.

Bu meselede TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve AK Parti Milletvekili Celalettin Güvenç’in arabuluculuk yaptığı bilinirken, Zabun ve Balcıoğlu’nun bu öneri karşısında alınan karara saygı duydukları öğrenildi.

 

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder