banner844

banner840

banner841

banner845

banner846

KDV YASASI REFORM NİTELİĞİNİ KAYBETMİŞTİR

09 Nisan 2018 Pazartesi 10:53
Bu haber 848 kez okundu

Kahramanmaraş Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali ARPASATAN’ın, “KDV Yasası reform niteliğini kaybetmiştir.” dedi.

KDV YASASI REFORM NİTELİĞİNİ KAYBETMİŞTİR
banner811
  

Dernek Başkanı Ali Arpasatan, açıklamasında; “Yeni çıkarılacak yasa ile bilançolarda biriken KDV’leri iade alabileceğimizin ümidini yaşarken genel kurulda son anda iadelerin torba yasadan çıkarılması biz Kahramanmaraş'lı iş insanlarında hayal kırıklığı yaratmıştır.

Halbuki, biriken KDV'lerin iadesi KGF destekli kredilerin ekonomide yarattığı etki gibi bir güç sağlayabilirdi. Öz sermayemiz olan KDV alacağımızı yatırımlarımızda kullanmak isterdik. Unutulmamalıdır ki Devlette birikmiş KDV'ler enflasyon ve kur karşısında erirken, reel sektör yüzde 18-20 ile kullandığı kredilere faiz ödemektedir. Avrupa Birliği ülkelerinde 5-6 ay gibi kısa sürede KDV iadesi yapılırken bizde tasfiye olmuş bir şirketin bile KDV iadesi yapılamamaktadır.

Tüm reel sektör için büyük önem taşıyan KDV yasası bu haliyle reform niteliğini kaybetmiştir. Kısa süre içerisinde tekrar gündeme alınmasını arzu ediyoruz. KASİAD olarak konunun takipçisi olacağız” diye konuştu. 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder