banner746

KASİAD’DA YİNE VE YENİDEN ALİ ARAPASATAN DÖNEMİ

25 Kasım 2017 Cumartesi 13:07
Bu haber 1060 kez okundu

Kahramanmaraş Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) 11.Olağan Genel Kurul toplantısı 24 Kasım 2017 Cuma günü kendi hizmet binasında yapıldı.

KASİAD'DA YİNE VE YENİDEN ALİ ARAPASATAN DÖNEMİ
 Genel Sekreter Ahmet GÖRGÜLÜ tarafından açılışı yapılan toplantının divan başkanlığına Mehmet Hanefi ÖKSÜZ, yazman üyeliklerine ise Ahmet Duran BALSUYU ile Abdulkadir KURTUL getirildiler.

 

Yönetim ve Denetim kurullarının ibra edilmesinden sonra seçimlere geçildi. Seçim sonucunda aşağıda isimleri yazılı üyeler dernek kurullarında göreve seçildiler.

 

    YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELİĞİNE SEÇİLENLER

  

     1- Ali ARPASATAN      

     2- Hacı Kamil UNCU

     3- Mehmet Cihat SEZAL

     4- Erol BÜYÜKDERELİ

     5- Burak ARIKAN

     6- Uğur TOKA

     7- Mehmet ONGUN

     8- Ahmet Serkan TANRIVERDİ

     9- Hikmet GÜMÜŞER

   10- Mikail UTLU

 11- İsmail NOHUTLU 

 

     DANIŞMA KURULU ASİL ÜYELİĞİNE SEÇİLENLER

   

     1- Mehmet ARİFİOĞLU    

     2- Ashabil TANRIVERDİ

     3- Alişan ARIKAN

     4- Mahmut ARIKAN

     5- Atilla KANBUR

 

     DANIŞMA KURULU DOĞAL ÜYELERİ

    

      1- Ahmet Duran BALSUYU

      2- Mehmet Hanefi ÖKSÜZ

      3- Abdulkadir KURTUL

      4- Ahmet Kamil ŞİRİKÇİ

                             

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     DENETLEME KURULU ASİL ÜYELİĞİNE SEÇİLENLER  

          

     1- Salim ZABUN

     2- Mehmet Hanefi KÜÇÜK

     3- İsmail BİLDİRİCİ

    

     DİSİPLİN KURULU ASİL ÜYELİĞİNE SEÇİLENLER

    

     1- Ali Ayhan DEMİR    

     2- Kubilay DOĞAN

     3- Sami KERVANCIOĞLU

 

            Genel kurul sonrası teşekkür konuşması yapan KASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali ARPASATAN “Saygıdeğer Divan, KASİAD'ımızın Kıymetli Başkanları, Değerli Üyeler,

11. Genel Kurulumuza Hepiniz Hoş geldiniz!

 

Sözlerime, bu kıymetli cemiyetin bir parçası olmaktan ve bir kez daha huzurunuzda bulunmaktan onur duyduğumu belirterek başlamak istiyorum.

KASİAD'ımızın bağımsız, objektif ve ilkeli duruşunun değeri bugünlerde bir kez daha net olarak anlaşılmıştır.

 

Yaklaşık 20 yıl önce kaderini çizdiğimiz bu kurum, bana ve yönetimime çok kıymetli bir emanettir. Devletine ve milletine yürekten bağlıdır. Başkanlığım süresince bu ülkü hep düsturumuz olmuştur, olmaya da devam edecektir.

 

 

Ülke olarak yaklaşık 1,5 yıldır pek çok alanda olağandışı mücadele veriyoruz. Bu olağandışılık ülkemizde istikrarı ve güven ortamını olumsuz etkilemektedir. Bu durum ise beraberinde verimsiz bir süreci getirmektedir. Bu süreçten en çok nasibini alan kurumlar ise sivil toplum örgütleridir.

KASİAD olarak bu verimsiz ve gündem dışı sürecin farkındayız.

 

Bu minvalde, yeni dönemde daha aktif olmayı ve özellikle üyelerimize yönelik etkinlikleri artırmayı planlıyoruz. Yeni dönemin parolası, "insana dokunmak" olacaktır.

Yani, üyelerimizle birlik ve beraberlik kültürünü pekiştirmek önceliğimiz olacaktır.

Ayrıca, Paylaşmayı, istişareyi ve kitlesel değer yaratmayı oldukça önemsiyoruz.

 

Bu doğrultuda, Akademik camia, bürokrasi, siyaset, sivil toplum gibi diğer paydaşlarımızla yoğun bir diplomasi içinde olmayı planlıyoruz.

 

Faaliyetlerimizi en geniş katılım ve etki ile gerçekleştirmenin öneminin farkındayız.

Bu noktada sizlerin desteğine ve katılımlarınıza her zamankinden daha çok ihtiyaç duyuyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Başkanlığım sürecinde, şehrimiz açısından en önemli eksikliğin lobicilik faaliyetleri olduğuna tanık oldum. İnsanlık tarihine baktığınızda ekonomi ve siyasetin birbirinden ayrılmaz bir bütün olduğunu görürsünüz. Yani sadece ekonomi alanında olalım, siyaseti başkaları yapsın diyemezsiniz.

İstihdam yaratan, katma değer üreten, kazandığını paylaşan insanların çoğunlukta olduğu siyasi yapılarda; ırk ve inanç siyaseti değil, vizyon, proje ve iş üretilir.

Son yıllarda tüm Türkiye'de olduğu gibi şehrimizde de makine ve teçhizat yatırımları azalmıştır. Bunun sonucunda doğal olarak işsizlik yükselmiştir. İşsizliğin panzehiri yatırımdır. Yatırım ikliminin düzelmesi içinde sadece teşvikler yetmemektedir. Eğitim ve hukuk sisteminin kalitesinin yükselmesi şarttır. İnşallah siyasi karar alıcılar bu gerçeği göz ardı etmezler.

En büyük teşvik ise bölgemize barışın gelmesidir çünkü barışın hüküm sürdüğü coğrafyalarda, ticaretin yüzde altmışı komşu ülkelerle yapılmaktadır. Savaş kolay, barış zordur. Umarım bu gerçeği bölgemizdeki kardeşlerimiz bir gün tam olarak idrak edeceklerdir.

 Teşvik sistemi, emek yoğun işleri Doğu ve Güneydoğu illerine vermiştir. Bu şartlarda; modernizasyon teşvikleriyle mevcut tesislerimizde teknolojiyi zinde tutarken, yeni yatırımlarda farklı alanlara ve otomasyona  önem vermeliyiz.

 Sözlerimi bitirmeden önce, Geçtiğimiz dört yıl boyunca birlikte çalışmaktan gurur duyduğum yönetim, istişare, denetleme, disiplin kurulu üyelerimize ve genel sekreterime şükranlarımı sunuyorum.

 Yeni yönetimde ilk kez görev alacak kardeşlerime ise aramıza hoş geldiniz, diyorum.

Genel kurulumuza katılımınız, şahsıma ve yönetimime gösterdiğiniz teveccühten dolayı hepinize bir kez daha teşekkür eder, saygılar sunarım.” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder