Öne Çıkanlar MAHŞER YERİ GİBİ BADMİNTON ÇEYREK FİNAL MÜSABAKALARI BAŞLADI SANATÇI PERFORMANSI İLE VAR ULUSLARARASI MAKALE YAZARKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ Kadir tanış

Bu haber kez okundu.

İNCİR SEKTÖRÜ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

Bu amaçla, AK Parti Milletvekili İmran KILIÇ, İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa BOZKURT, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekan Yrd. Ali Rahmi KAYA, Doğu Akdeniz Geçit Kuşağı Araştırma Enstitüsü Müdür Yrd. Özkan ALTUN, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü İbrahim KARGI, Onikişubat İlçe Tarım ve Orman Müdürü İsmail KIRAÇ, Ziraat Odası Başkanı Mehmet ÇETİNKAYA, Aydın İncir Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ve Doğu Akdeniz Geçit Kuşağı Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü konu uzmanı teknik personeller, KSÜ Ziraat Fakültesi öğretim üyeleri, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Onikişubat İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personelleri ve üreticilerin katılımlarıyla İncir yetiştiricilerine yönelik teorik ve uygulamalı olarak eğitim verildikten sonra, Onikişubat İlçesine bağlı Cüceli Mahallesinde toplantı gerçekleştirildi.

İNCİRİN FAYDASI, KORUNMASI MASAYA YATIRILDI

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan toplantıda İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa BOZKURT ve AK Parti Milletvekili İmran KILIÇ’ın yapmış olduğu konuşmaların ardından Doğu Akdeniz Geçit Kuşağı Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nden Dr. Remzi UĞUR, İncir Seleksiyon Islahı konusunda sunum gerçekleştirdi. Yapılan sunumun ardından İncir Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü konu uzmanı personelleri Aytekin BELGE, Eşref TUTMUŞ ve Ramazan KONAK tarafından İncir Yetiştiriciliği, İncir Hastalık ve Zararlıları ile Meyve Kurutma, Muhafaza ve Depolama konularında teknik bilgiler aktarıldı. Karşılıklı soru ve cevap şeklinde geçen toplantının ardından AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran KILIÇ tarafından sektöre ilişkin değerlendirmeler yapılarak toplantı sonlandırıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol