banner746

GÖKSUN’A MODERN SÜT ÜRETİM ÇİFTLİĞİ.

05 Aralık 2017 Salı 11:49
Bu haber 1076 kez okundu

Havası, iklimi, bereketli toprakları, ovası yanında, özellikle besicilerin ve süt üretimi yapmak isteyen yatırımcıların cazibe merkezi haline geldi bu ilçemiz. Neredeyse ilçede çiftlik kuracak, üretim yapacak alan kalmadı gibi. Olsa da onlara her türlü desteği veren kimseler var.

GÖKSUN'A MODERN SÜT ÜRETİM ÇİFTLİĞİ.
 Bunlardan biri de Göksun Ziraat Odası Başkanı Selim Cüce, ilçelerinde kurulan günlük 5 ton süt üretim çiftliğini ziyaret ederek, hayırlı işler ve bol kazançlar diledi.

Çiftliği çok modern bulan Ziraat Odası Başkanı Selim Cüce, hijyenik ortamda gerçekleştirilen süt üretimi ve sağlanan istihdamdan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Ziraat Odası olarak, aynı zamanda da yönetim kurulu üyesi, ziraat mühendisi Murat Alakas ile birlikte Göksun’un büyük çiftçilerinden üretici GÖKHAN KOYUNCU’nun ilçelerine kazandırmış olduğu besi çiftliğine hayırlı olsun ziyaretinde bulunduklarını belirten ilçenin akil insanlarından Başkan Selim Cüce,  “ilçemizde üretime ve faaliyete geçen çiftlik, ülkemizin en büyük işletmelerinden Ülker Süt fabrikasına günlük 5 ton süt vermektedir” dedi.

Başkan Cüce, emeği geçenleri tebrik ederek, tesisin ilçesi, ekonomik getirisi olarak bölgede en elverişli arazi ve toprak yapısına sahip Göksun’a ekonomik anlamda sağladığı katkıyı dile getirdi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder