EGE'NİN EN BÜYÜK ÖZEL YATIRIMI KİPAŞ'TAN

14 Ocak 2019 Pazartesi 21:03
Bu haber 1248 kez okundu

Kahramanmaraş'ın ve bölgesinin en büyük şirketlerinden olan Kipaş Holding gün geçmiyor ki yatırımlarına devam etmesin. Kipaş, yatırım için şimdi de rotayı Ege’ye çevirdi.

EGE'NİN EN BÜYÜK ÖZEL YATIRIMI KİPAŞ'TAN
  

10 bine yaklaşan istihdam kapasitesi ve 1,3 milyar dolara yaklaşan üretim hacmiyle tekstilden, enerjiye, çimentodan kağıda, tarımdan eğitime birçok alanda üretim yapmaya ve hizmet vermeye devam ediyor.

Yatırımlarının rotası'nı Aydın'a ve Bilecik'e yönlendiren Kipaş Holding son olarak Aydın Söke'de açacağı Batı Kipaş Kağıt Fabrikasıyla Türkiye ekonomi gündemine damga vurdu.

 

Söke'de Kipaş Holding'in yeni yatırımlarıyla ilgili basın toplantısı düzenleyen Kipaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı M.Hanefi ÖKSÜZ yaptığı açıklamalarda, Batı Kipaş Kağıt Fabrikası'nın en son teknolojiyi kullanacağını, 550 milyon dolarlık bir yatırıma sahip olacağını ve bölgede yaklaşık bin kişiye istihdam sağlayacağını açıkladı.

 

Üretimin her aşamasında yükesek teknoloji ve yetişmiş insan kaynakları ile ülke ekonomisine büyük katkı sağlayan Kipaş Holding Batı Kipaş Kağıt Fabrikası'nda çevreye ve doğaya saygılı üretim gerçekleştirerek hem ülkemizde hem de dünyada örnek şirketlerden biri olmaya devam edecek.

SIRADIŞI BİR YATIRIMCI

Kipaş Holding'in Aydın Söke'de gerçekleştireceği bu modern ve büyük yatırım ise bölge basınında da büyük yankı uyandırdı. Konuyla alakalı olarak Aydın Söke'nin en önemli yazarlarından olan Söke Ekspres gazetesinden Ali SARAYKÖYLÜ "Sıradışı bir yatırımcı" yazısında Kipaş ve yönetim kurulu başkanı Hanefi Öksüz’e övgüler yağdırdı.

(http://www.sokeekspres.com/Makale/7327-sira-disi-bir-yatirimci.aspx

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder