banner758

banner757

banner746

banner727

banner760

“BERTİZ KABARCIĞI KENDİSİ İLE YARIŞTI VE EN GÜZELİNİ SEÇTİ”

05 Ekim 2017 Perşembe 21:38
Bu haber 861 kez okundu

Kahramanmaraş İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün düzenlediği ‘’ En Güzel Bertiz Kabarcık Üzüm Yarışması’’ yoğun ilgi gördü. KAFUM Fuar Merkezinde düzenlenen yarışma mükemmel bir lezzete ve görsel şölene dönüştü

'BERTİZ KABARCIĞI KENDİSİ İLE YARIŞTI VE EN GÜZELİNİ SEÇTİ”
 Kahramanmaraş İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün düzenlediği ‘’ En Güzel Bertiz Kabarcık Üzüm Yarışması’’ yoğun ilgi gördü. KAFUM Fuar Merkezinde düzenlenen yarışma mükemmel bir lezzete ve görsel şölene dönüştü. 

Kahramanmaraş ve bölge halkının damak tadına hitap eden meşhur kabarcık üzümü,  İlimiz Dulkadiroğlu ilçesi Bertiz Havzası özellikle üzüm çeşidinin bölgeye has tadı, kalite ve meyve özelliklerini oluşturan, genellikle 700 ila 1500m rakımları arasında yetiştirilen Bertiz  Kabarcık üzümünü, daha geniş kitlelere tanıtmak, İlimizde sektörel  anlamda gerek taze gerekse de şıra ürünlerine işlenmesi noktasında farkındalık oluşturarak üzüm sanayisinin oluşmasına katkı sağlamak hedefi ile düzenlenen yarışmada dereceye giren üzüm üreticilerine ödülleri verildi.  

Dereceye giren ürünler şu şekilde ödüllendirildi; birinciye büyük altın, ikinciye yarım ve üçüncüye çeyrek altın verilerek yarışmaya katılan bütün üreticilerimize teşekkür belgesi takdim edildi.  

Yarışmada 46. yarışmacı numarası ile Budaklı Mahallesinden Muzaffer KÖSE birinci, 45. yarışmacı numarası ile Budaklı Mahallesinden Salih YILANCI ikinci, 48. yarışmacı numarası ile yine Budaklı Mahallesinden Murat ÇİTİL üçüncü oldu.

 

Haber - Hilal Duman 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder