Öne Çıkanlar KİMLİK AİLESİNE KATILDI KUTSİ KAHRAMANMARAŞLILARI COŞTURDU PAKDİL; DULKADİROĞLU BELEDİYESİ BAŞARILI İŞLERE İMZA ATTI PEYGAMBER EFENDİMİZE BİTMEYEN SEVGİ ANNESİNİN BÖBREĞİYLE YENİDEN SAĞLIĞINA KAVUŞTU

Bu haber kez okundu.

BAŞKAN KUYBU, “CUMHURBAŞKANIMIZDAN ESNAFIMIZA DESTEK BEKLİYORUZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, akşam saatlerinde kabine toplantısının ardından Covid-19 salgını dolayısıyla yeni tedbirleri açıkladı. Açıklanan tedbirlere göre Türkiye 29 Nisan ile 17 Mayıs tarihleri arasında tam kapanmaya gidecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan tam kapanma tedbiriyle ilgili konuşan KMESOB Başkanı Ahmet Kuybu, sağlık için kararı desteklediklerini ancak bayramı heyecanla bekleyen esnaflar için kapanmanın hüsrana yol açtığını söyledi.

“İŞSİZ KALAN ESNAFLARIMIZA GEÇİMİNİ SAĞLAYACAK KADAR DESTEK VERMEK ELZEMDİR”

Başkan Kuybu, konuşmasının devamında şunları söyledi: “Bayramı bir ümit bir nefes azda olsa bir can suyu olarak bekleyen esnaf ve sanatkârlarımız kapanma kararıyla büyük bir hüsrana uğramıştır. Mal canın yarısıdır. Sağlımız için alınan bu kararı her zaman olduğu gibi destekliyoruz. Lakin 19 yıldır ölümden başka milletimizin ve devletimizin her derdine çare bulan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’nın zor günde verilen unutulmaz desturuyla esnaf ve sanatkârımıza acilen maddi destek vermesini talep ediyoruz. SGK, BAĞ-KUR primlerinin çalışmayan ticari araçlarımızın sigorta, kasko, MTV gibi giderlerinin işsiz kalan şoförlerimizin geçimini sağlayacak kadar maaşının fitne ve fesada meydan vermeden devletimiz tarafından karşılanması elzemdir.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol