banner758

banner757

banner746

banner727

banner760

BALSUYU, TİCARET BORSASI BAŞKANLIĞINA YENİDEN ADAY

21 Eylül 2017 Perşembe 16:01
Bu haber 904 kez okundu

6 yıldır Kahramanmaraş Ticaret Borsası Başkanlığını yürüten Ahmet Duran Balsuyu, bugün Kahramanmaraş Ticaret Borsası Binasında basın toplantısı düzenleyerek üyelerin talebi doğrultusunda 1 Ekim'de yapılacak olağan genel kurulda yeniden aday olduğunu söyledi.

BALSUYU, TİCARET BORSASI BAŞKANLIĞINA YENİDEN ADAY
 Borsa Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte Ticaret Borsası binasında basın toplantısı düzenleyen Ahmet Duran Balsuyu, görev süresi içerisinde yapılan faaliyetleri ve yeni dönemdeki projelerini hakkında bilgi verdi. Göreve geldikleri günden bu yana Kahramanmaraş için ellerinden geleni yaptıklarını belirten Balsuyu, şöyle konuştu: “Görev yaptığımız süre boyunca Kahramanmaraş'a en iyi şekilde hizmet etmeye çalıştık. Görev yaptığımız sürede Kahramanmaraş tarhanasının tescilini yaptırdık. Kahramanmaraş'ta tarhanacılık bir sektör oldu. Bunda büyük yapımız oldu. Bunun yanı sıra her yıl Odalar ve Borsalar Genel Kurulu'nda stant açarak Kahramanmaraş'ın ürünlerini tanıttık. Bu stantlarımızda Kahramanmaraş yöresel ürünleri olan tarhanasını, biberini, dondurması, çörek ve fıstık ezmemizi tanıtarak ülke ekonomisine katkıda bulunmayı hedefledik. Bunların dışında laboratuvarlarımızda hizmetlerimiz devam ediyor. Pamuk, Buğday, Mısır, biber, süt ve süt ürünleri laboratuvarı şu anda hizmet veriyor. Üyelerimize daha iyi hizmet vermek için yeni laboratuvarlar açma çalışmalarımız devam ediyor” dedi

Balsuyu; “Pamuk ürününün ekim alanının artırılması için çalışmalar yapıyoruz. Pamuk ürünlerinin ekim alanlarını artırmak için yaptığım çalışmalar neticesinde 'Ulusal Pamuk Konseyi' ikinci başkanlığına getirildim. 2017 yılında pamuk üretiminde son 10 yılın en yüksek üretimine kavuşacağımızı ümit ediyorum” dedi.

Gazetecilerin sorusu üzerine Ahmet Duran Balsuyu: “Türk Pamuğu dünyanın ikinci kalite pamuğu, elyaf uzunluğu sağlamlığı ile ikinci kalite pamuk ve tarım alanlarını iyi değerlendire bilirsek kendi kendine yeten bir ülke olabiliriz” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder