banner1312
Öne Çıkanlar NURİ PAKDİL ORTAOKULUNDA TATBİKAT AK PARTİ ADAY ADAYI AK PARTİ YAKIŞANI YAPIYOR ATIL ARAZİLER EKONOMİYE KAZANDIRILDI ASLAN YAKALADI

Bu haber kez okundu.

AV. ARKIN’DAN VERGİ HUKUKU DERSİ VE UYARISI

Nedir vergi hukuku diye sorduğumda başladı anlatmaya.

VERGİ HUKUKU    

Hukuk Büromuzda Gelir Vergisi Kanunu, Vergi Usul Kanunu ve Kurumlar Vergisi Kanunu gerekse diğer tüm vergi kanunlarına ilişkin tüm işlemleri gerçekleştirmektedir. Büromuzda vergi hukuku alanında uzman vergi avukatlarıyla vergi kanunları kapsamında ortaya çıkan suçlar bakımından da müvekkillerine vergi alanında uzman avukatlarıyla birlikte gerek gerçek gerekse de tüzel kişilerin vergiye ilişkin her türlü uyuşmazlıkların çözümü için hizmetler sunmaktadır. Büromuz idareler tarafından yapılan re’sen tahakkuk, re’sen tarhiyat ile yine idareler tarafından kesilen usulsüzlük, özel usulsüzlük ve vergi cezalarına ilişkin olarak danışmanlık ve temsil hizmetleri sunmaktadır.

VERGİ MESELELERİNDE AVUKATLIK HİZMETİ SUNDUĞUMUZ ALANLAR ŞÖYLEDİR:

Gelir Vergisi Kanunu, Vergi Usul Kanunu ve Kurumlar Vergisi Kanunu gerekse diğer tüm vergi kanunlarına ilişkin tüm işlemleri, doğrudan ve dolaylı vergiler kapsamında yanlış veya eksik gelir beyanları, resen, ikmalen ya da idare tarafından yapılan tarhiyat işlemleri, hatalı indirimler, alakalı ya da bağlı şirketler arasında transfer fiyatlandırılması işlemleri, mükelleflerin vergi amortisman işlemlerinin yapılması, kurumlar vergisinden gider indirimi ve zarar mahsubu işlemlerinin yapılması, hissedarlara borçlanma ya da dolaylı hissedar yatırımı kaynaklı örtülü sermaye değerlendirmeleri, damping vergileri, işlem yapısı ve vergi planlaması konularında danışmanlık verilmesi, iç denetim ve inceleme aşamalarına yönelik destek sağlanması, mevzuata uyum çalışmaları ve peşin fiyatlandırma anlaşmaların yapılması, idareden özel ve görüş alınması gibi hizmetlerin yanı sıra tahakkuk ettirilen vergiler, dayanaksız ödeme emirleri, vergi zıyaı ve usulsüzlük-özel usulsüzlük cezaları gibi vergi uyuşmazlıklarının giderilmesi için idare nezdinde uzlaşmaya başvurulması, Vergi Mahkemeleri ve Danıştay huzurunda dava açılması gibi hizmetler, dar mükelleflerin gelirlerinin beyanı ve benzer her türlü vergi uyuşmazlığı konusunda müvekkillerimize uyuşmazlık konusu hakkında çözüm hizmetlerini profesyonelce sunulmaktadır.

İDARE HUKUKU

Hukukumuzda özel kişi ve kurumların kamu tüzel kişileriyle olan ilişkileri idare hukuku altında ayrı bir disiplin olarak düzenlenmiştir. Buna göre özel kişi ve kurumların devlet ve buna bağlı idari birimlerle olan hukuki sorunları idare, vergi, bölge idare ve Danıştay mahkemelerini içeren bir süreçte çözümlenmektedir.

Alanında uzman avukatlarımız ile birlikte, belediyelerin imar-iskan işlemleri ile idari birimlerce verilen karar ve cezalara karşı yapılacak itirazlarda, devlet memurları kanununa ilişkin uyuşmazlıkların çözümünde idarenin her türlü eylem ve işlemine karşı açılacak

İptal davaları ile

Tam yargı (doğan zararın giderilmesi) davalarında uzman kadrosu ile hukuki danışmanlık ve temsil hizmeti sunmaktadır.

GAYRİMENKUL HUKUKU

Ofisimiz, uzman kadrosu ile, gayrimenkullerin inşa edilmesi, satın alınması ve satımı dâhil her aşamada mal sahiplerine, kiracılara, gayrimenkul yatırımcılarına, müteahhitlere, mimarlara, inşaat firmalarına ve mühendislere gayrimenkul hukuku alanında hukuki destek sağlamaktadır. Alanında uzman avukatlarımız ile birlikte,

İnşaat sözleşmeleri,

Kiralama hukuku ,

Taşınmazların alım ve satımı,

İpotek, irtifak, intifa gibi hakların tesis ve terkini işlemleri için sözleşme hazırlanması,

Mevcut sözleşmelerin incelenmesi ve revizyonu, Miras Hukuku,

Yabancıların mülk edinmesi ve gayrimenkul hukukunu ilgilendiren diğer konularda alanında uzman avukatlar ile danışmanlık ve temsil hizmeti sunmaktadır.

DANIŞMANLIK VE TAKİP İŞLEMLERİ YAPMAKTAYIZ!     

Hukuk büromuz tüm bunların yanı sıra Mali Müşavirlik mesleğinden gelmiş olmam hasebiyle, mali konularda da firmalara danışmanlık hizmeti vermektedir. Alanında uzman kişiler ile İzmir’e yeni bir soluk ve farklı bir bakış açısı kazandırmayı amaçlayarak böyle bir yapılanmaya girişmiştir. Hukuk büromuz gerek kişilere gerekse de firmalara hem hukuki hem de mali konularda ihtiyacı olan her şeyi alanında uzman kişiler sayesinde ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde danışmanlık ve takip işlemleri yapmaktayız diyerek sohbetleştiğimiz Av. Ercan ARKIN'IN neden hedef büyüttüğünü şimdi daha iyi anladım. Tecrübeli ekibiyle büyüttüğü hedefe emin adımlarla ilerleyen Av. Ercan ARKIN'I Kutluyor başarılarının devamını dileyerek sohbetimize son verdik. Hedef büyütenlerin tüm yolları açık olsun.

İzmir Basın Yayın yönetim kurulu üyesi Gazeteci Ve Televizyoncu A. Erol DİKER.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol