banner732

banner740

banner741

banner742

banner726

banner727

banner728

banner729

banner743

banner733

banner744

banner724

ARPASATAN; “REFERANDUM SONUCU MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN!”

19 Nisan 2017 Çarşamba 11:32
Bu haber 646 kez okundu

Pazar günü yapılan halk oylaması ardından, sanayi ve iş dünyası sonuca olumlu bakar ve iyimser düşünürken, bu halkaya eklenen bir diğer isim Ali Arpasatan oldu.

ARPASATAN; 'REFERANDUM SONUCU MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN!”
 Kahramanmaraş Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Arpasatan, 6 aydır Türkiye’nin gündemini belirleyen tartışmada seçmen son sözü söyledi. Bundan sonra işimize gücümüze odaklanıp çalışmaya devam etmemiz lazım.” dedi.

KASİAD Başkanı Ali Arpasatan, referandum sonucuna ilişkin olarak; “Kahramanmaraş iş dünyasına göre referandum süreci geride kalmıştır. Gerginliklerin ülkemize hiçbir faydası olmaz. Cumhurbaşkanımızın 2019 yılına kadar seçim olmayacağını belirtmesi memnuniyet vericidir. Parlamentomuzun bu iki yılı iyi değerlendireceğini umuyoruz. Başta hukuk sistemi olmak üzere, adli ve idari yargı reformlarını, işgücü piyasa reformunu, üretim ortamını iyileştirecek yapısal reformları ve eğitim sistemini, özellikle mesleki eğitim reformunu süratle gerçekleştirmeliyiz.

Uzun zamandır bir devlet politikası olarak benimsediğimiz Avrupa Birliği hedefini yeniden güçlü bir şekilde  ele alarak siyasi ve ekonomik reformların hızlandırılması beklentilerimizdendir. AB ile gümrük birliğini yenileme sürecine hız verilmelidir. Demokratik kazanımlarımız arttıkça ekonomik kazanımlarımızda artacaktır. Referandum sonucunun milletimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder