Öne Çıkanlar GELENEKSEL BAYRAM KAHVALTISINDA BULUŞUYORUZ 55 VATANDAŞ TAPUSUNU ALDI GELENEKSEL SANİ KONUKOĞLU FUTBOL TURNUVASI İL MÜFTÜSÜ MUHAMMED GEVHERİN ACI GÜNÜ EKEN ZİYARETLERİNE ARA VERMEDEN ÇALIŞIYOR

Bu haber kez okundu.

AFŞİN C TERMİK SANATRALİ ÇED RAPORUNA VE YERİNE TEPKİ YAĞDI
 Afşin ilçe düğün salonundaki toplantıya başkanlık eden Kahramanmaraş Çevre ve Şehircilik İl müdür Yardımcısı Hasan Topak konuşmacıları, itiraz edenleri, isyan edenleri dinlerken kamera da tek tek konuşmacıları kayda aldı.

Topak bu kaydın itiraz edenleri, tepki gösterenleri tanımak amaçlı olduğunu söylese de, salonu dolduran yüzlerce vatandaş kanser olduklarını, yeni kurulacak olan santrala için hazırlanacak ÇED raporuna itiraz ettiklerini, daha fazla hastalanmak, daha fazla evlerinin toz ve kül altında kalmasına rıza göstermediklerini söylediler.

Vatandaşlar, Afşin başta olmak üzere çevre ve köy ve mahallelerin sağlık anlamında tehdit altında olduğunu belirttiler, “Bu toplantıya belediye başkanlar gelmeliydi, termik santrallerinin genel müdürleri, asıl yetkilileri ve en çok da siyasiler gelmeliydi, nerede bunlar. Siz bizim sorunlarımızı çözemezsiniz!” diye adeta isyan ettiler. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol