banner968

YARINLARIMIZ ERDEMLİ BELEDİYESİNE EMANET

05 Aralık 2018 Çarşamba 00:52
Bu haber 575 kez okundu

Erdemli Belediyesi, eğitime destek hizmetleri kapsamında kurduğu Lise Hazırlık Kursu öğrencilerini sosyal ihtiyaçlarına da cevap vererek, Kapadokya gezisine götürdü. Kurs Merkezi öğretmenleri ile yüz elli öğrencinin katılım gösterdiği gezide açıklama yapan müdür Atilla Koç, öğrencilerin yeni sınav dönemine yüksek motivasyonla hazır olmaları için çalışmaların devam edeceğini bildirildi. Geziye katılan öğrencilerin durumdan oldukça memnun olduğu görülürken; veliler, sınava hazırlanan çocukların stres yönetimi konusunda bu tarz etkinliklerle motive edildiğini ve durumdan oldukça memnun olduklarını bildirdi.

YARINLARIMIZ ERDEMLİ BELEDİYESİNE EMANET
Erdemli Belediyesi, eğitime destek projesi kapsamında açmış olduğu lise ve üniversiteye hazırlık kurslarında, eğitim ve materyal desteği yanında sosyal ihtiyaçları karşılamaya yönelik hizmetler de sunuyor. Geçen yıl eğitim sezonunda açılışı gerçekleşen kursların, lise ve üniversiteye giriş sınavında sağlamış olduğu başarının ardından, bu yıl da çalışmalarına hız kesmeden devam ettiği görüldü. Kurs merkezleri, eğitimin yanı sıra öğrencileri motive edecek etkinlikler düzenlerken, bu kapsamda Pazar günü gerçekleştirilen geziye katılım sağlayan öğrencilerin oldukça mutlu olduğu görüldü. Çocukların hem sınava hem hayata hazırlanması yanında motivasyonları ile de ilgilenilmesinden oldukça memnun olan veliler, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ’ya teşekkürlerini iletti.

Eğitime yapılan yatırımlar noktasında açıklamada bulunan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “ Yapılacak en önemli yatırım, ülkemizi emanet edeceğimiz nesillerimizin eğitimine yaptığımız yatırımdır. Biz Erdemli Belediyesi olarak tüm eğitim kurumlarına ve öğrencilerimize destek olmaya çalışıyoruz. Okullarımızın bakım, onnarım ve çevre düzenlemesini yaparken öğrencilerimizin materyal eksiklerini tamamlıyoruz. Bunun yanında bünyemizde bulunan kreş ve eğitime destek kurslarımızda çocuklarımızı, gençlerimizi hayata hazırlıyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu desteklerimize devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder