banner968

ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI

20 Nisan 2019 Cumartesi 09:29
Bu haber 569 kez okundu

SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı, milletlerin gücünü, bağımsızlıktan aldığını belirterek, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı gün olan 23 Nisan 1920, büyük Türk milleti için bağımsızlığın en büyük simgelerinden biri olmuştur” dedi.

ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Prof. Dr. Güner Dağlı, milletleri ayakta tutan, bir arada olmalarını sağlayan önemli tarihi kavşaklar ve değerler bulunduğunu, ancak bağımsızlığın, bir milleti millet yapan en büyük güç olduğunu kaydetti. 

Türk Milleti’nin tarih boyunca bağımsızlık adına hiçbir mücadeleden kaçınmadığını anımsatan Prof. Dr. Dağlı, şöyle devam etti: 

“23 Nisan 1920 tarihi, büyük Türk milleti için bağımsızlığın en büyük simgelerinden biri olmuştur. Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de belirttiği üzere, ‘Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir.’  

Geleceğimizin en büyük teminatı olan çocuklarımıza 23 Nisan tarihini armağan eden Büyük Önderimiz, aynı zamanda geleceğimize de büyük bir inancı olduğunu göstermiştir. İnanıyoruz ki, yarınlarımızın teminatı çocuklarımız, geçmişten aldıkları güçle, geleceği şekillendirecek, barış ve huzur içinde yaşayan bir dünyanın kurulmasında önemli roller üstleneceklerdir.  

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mutluluğunu yaşamamızı sağlayan Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve kurtuluş mücadelemizde canlarını ortaya koyan şehitlerimizi rahmetle anıyor, tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.”

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder