Öne Çıkanlar ÖZEL TARAFTARLAR 3 Aralık Dünya Engelli Günü 70 YETİM GİYDİRİLDİ 400 YILLIK BİR TARİHİMİZ VAR 3. METROPOL İLÇE

Bu haber kez okundu.

UFKA YOLCULUK 4 BAŞVURULARI BAŞLADI
  

Riyazüs Salihin kitabı, uzmanlar tarafından Türkiye ve Dünya'da, “en meşhur, en sahih ve en çok tavsiye edilen hadis kitabı” olarak değerlendiriliyor.

YARIŞMANIN AMACI

Yarışmanın; toplumun her kesimini Son Peygamber'in (sav) mesajları ile buluşturarak, Allah’ın rızasını kazanmak, toplumda hadis algısı oluşturmak, H.1437 / M.2016 yılı içerisinde Peygamber Efendimizin (sav) hadislerinin okunmasını ve hayata tatbik edilmesini teşvik amacıyla düzenlendiği açıklandı.

GÜÇLÜ PROJE ORTAKLARI

Son Peygamber Platformu'nun merkezi proje ortağı olduğu organizasyonda, Türkiye geneli tüm il ve ilçelerde 100'ü aşkın sivil toplum kuruluşları da, yarışmayı proje ortağı olarak destekliyor.
Burak Tur ve AKRA FM ise ana sponsor olacaklar.

Ufka Yolculuk Yarışması Hadis Kitabı, Sesli Kitap Olarak Yayınlanıyor

Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar’ın “Riyazü’s Salihîn’den 1001 Hadis Seçkisi” kitabı,  Akra FM'de her akşam saat 20.30'daki “Okudukça” programında seslendiriliyor.

Sınava kitabı okuyarak veya programı dinleyerek hazırlanmak daha kolay olacak.

BÜYÜK ÖDÜLLÜ ORGANİZASYON

İL ÖDÜLLERİ:                                                             MERKEZ ÖDÜLLERİ

1 Umre Seyahati                                                            18 Umre Seyahati

9 Tam Altın                                                                    28 Tablet Bilgisayar

12 Çeyrek Altın                                                              18.000 TL

Prof. Dr. Mahmud Coşan Külliyatı

Dünya Geneline Yönelik Yarışma

A, B, C ve D kategorilerinde yazılı test usulü düzenlenecek yarışmaya, internet üzerinden online Türkçe dilinde E kategorisinde ve yine internet üzerinden tüm dünyada İngilizce dili için yaş sınırı olmaksızın F kategorisinde katılabilinecek.

EN BÜYÜK SİVİL YARIŞMA ORGANİZASYONU

1434 / 2013 yılında “İlmihâl” konusunda tertip edilen birinci “Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları'na” 87 bin 014 kişi müracaatta bulunurken, 1435 / 2014 yılındaki “Kur'an-ı Kerim Meali” konulu ikincisine 174 bin 399 kişi başvurmuştu. Geçen yılki “Son Peygamber'in Hayatı (S.A.V.)” konulu üçüncü yarışmaya ise 264 bin 929 kişilik başvuru ile yine kendi rekorunu tazelemişti.

Hicri 24 Cemaziyelahir 1437, Miladi 03 Nisan 2016 Pazar günü saat 10.00’da yapılacak yarışma, Türkiye'de Türkçe, Dünya genelinde ise İngilizce olarak düzenlenecek.

Türkçe dilinde 5 farklı kategoride, İngilizce dilinde ise tek kategori olmak üzere toplamda 6 farklı kategori de düzenlenecek yarışma sınavında, yazılı test usulü çoktan seçmeli A kategorisi için 80, diğer kategoriler için 100 soru ile sıralama tespit edilecek.

Organizasyon komitesinden yapılan açıklamada;
“Ufka Yolculuk olarak bu yıl 4.sünü düzenleyeceğimiz yarışmanın Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (sav) hadislerini hayatta yaşanılır kılmak ve ihya etmek amacıyla yola çıkmış bulunuyoruz.

Yarışma kitabımız da insanlara dünya ve âhiret saâdetini kazanma yollarını gösterecek, zâhirî ve bâtinî edepleri elde etmelerini sağlayacak, iyiyi ve güzeli teşvik, kötüden ve çirkinden uzaklaşmayı temin edecek sahih hadislerden oluşan muhtasar bir kitap olan İmam Nevevi’nin Riyazu’s Salihin eseri olacaktır.

Yarışmamız, okuma alışkanlığının istenilen düzeyde olmadığı günümüzde; okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine, insanlarımızın sahih kaynaklarla buluşmasına bir nebze de olsa katkı sağlamayı hedeflemektedir.” denildi.

13 Kasım 2015’de başlayan yarışma başvuruları ve detaylı bilgi için, hadis.ufkayolculuk.com adresi ziyaret edilebilir.

Kitap temin yeri:      Merdan Ahlak Kültür ve Çevre Derneği
İsmet Paşa Mah. Trabzon Cad. Belman Sit. Kat:1 No:60 Dulkadiroğlu / KAHRAMANMARAŞ
                           0 (344) 223 88 44                  www.merdancevre.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol